نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 4687 تاریخ انتشار: ۱۵ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیمه تکمیلی نیروهای غیر رسمی نفت…پیشگیری قبل از درمان…یا درد پیش از درمان؟

بیمه تکمیلی نیروهای غیر رسمی نفت…پیشگیری قبل از درمان…یا درد پیش از درمان؟ به گزارش پایگاه خبری اهوازنو: سال ۱۳۹۲ با اجرای طرح بیمه تکمیلی برای کارکنان قرارداد مدت موقت در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب سالی نوید بخش برای کارکنان غیر رسمی این شرکت بود که آنها نیز می توانند در ازای کار […]

بیمه تکمیلی نیروهای غیر رسمی نفت…پیشگیری قبل از درمان…یا درد پیش از درمان؟

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو: سال ۱۳۹۲ با اجرای طرح بیمه تکمیلی برای کارکنان قرارداد مدت موقت در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب سالی نوید بخش برای کارکنان غیر رسمی این شرکت بود که آنها نیز می توانند در ازای کار و تلاشی که همپای کارکنان رسمی انجام می دهند از خدمات به حقی مانند بیمه درمان بهره مند گردند.

اما این طرح ایراداتی به همراه داشت که موجی از انتقادات و نارضایتی کارکنان از این طرح را به دنبال داشت به طوری که امسال تعداد زیادی از کارکنان قرارداد مدت موقت میل و رغبتی به ثبت نام بیمه تکمیلی نداشته اند. مهمترین ایراد این طرح افزایش مبلغ حق بیمه پرداختی است که از توان کارکنان قراردادی که دستمزد ماهانه آنها برابر با حداقل دستمزد قانون کار می باشد خارج است.

در سال ۱۳۹۲ مبلغ حق بیمه برای هر نفر ۲۴ هزار تومان در ماه تعیین شد که این مبلغ در سال ۹۳ به ۳۲ هزار تومان، در سال ۹۴ به ۴۲ هزار تومان و در سال ۹۵ به ۵۹ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافت. به عبارتی برای برخورداری از بیمه تکمیلی در سال جاری هر کارگر قراردادی با ۴ نفر عائله باید ماهانه مبلغی حدود ۲۴۰ هزار تومان بپردازد که از عهده آنها بر نمی آید.

ایراد دیگری که به این طرح وارد است افزایش ناچیز تعهدات بیمه طرف قرارداد است که نسبت به سال های قبل تغییر چندانی نیافته است.

ایراد دیگر طرح بیمه تکمیلی درمان این است که کارکنان ارکان ثالث از این طرح محروم هستند و این تبعیض موجب نارضایتی و بعضاً کاهش انگیزه آنها شده است.

حال سوال اینجاست که آیا در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با داشتن قریب به ۲۵ هزار نیروی غیر رسمی نمی توان برای برخورداری همه کارکنان غیر رسمی اعم از قراردادی و ارکان ثالث از مزایای بیمه درمان تکمیلی اقدامی کرد؟ و آیا نمی شود بخشی از هزینه ی دریافتی از سوی شرکت های بیمه توسط مناطق نفت خیز جنوب پرداخت شود تا فشار کمتری به کارکنان تحمیل شود؟

با وجود سازمانی قوی به نام بهداشت و درمان صنعت نفت برای ارائه خدمات درمانی کارکنان رسمی آیا نمی توان با حداقل هزینه کارکنان غیر رسمی را نیز تحت پوشش قرارداد؟
البته خبرهایی خوبی از تلاش مهندس بیژن عالی پور مدیرعامل محترم مناطق نفتخیز جنوب برای حل مشکل بیمه ی تکمیلی نیروهای غیر رسمی مناطق نفتخیز جنوب به گوش می رسد که امیدواریم به زودی خبرهای خوشی در این زمینه بشنویم…

چرا که کارکنان محترم غیر رسمی همواره همپای کارکنان رسمی به امر تولید نفت و تحقق برنامه های وزارت نفت و توسعه کشور کوشیده اند و سرمایه های اصلی صنعت نفت قطعا این نیروهای زحمتکش و شریف می باشند
پانزدهم دی ماه ٩۵/بابک طهماسبی

ارسال دیدگاه

logo-samandehi