نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 4670 تاریخ انتشار: ۱۵ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

در ۹ ماه نخست امسال ؛ ارزش صادرات گمرک منطقه ویژه پارس به ۱۱ میلیارد دلار رسید

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ارزش کالاهای صادراتی منطقه شامل میعانات گازی و کالاهای غیر نفتی تولیدی منطقه در ۹ ماهه نخست امسال ۱۱ میلیارد دلار اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو :  مهدی یوسفی‏‌، با اشاره به رشد محصولات صادراتی از منطقه در ۹ ماهه امسال، گفت: طی بازه زمانی یاد […]

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ارزش کالاهای صادراتی منطقه شامل میعانات گازی و کالاهای غیر نفتی تولیدی منطقه در ۹ ماهه نخست امسال ۱۱ میلیارد دلار اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو :  مهدی یوسفی‏‌، با اشاره به رشد محصولات صادراتی از منطقه در ۹ ماهه امسال، گفت: طی بازه زمانی یاد شده، ارزش صادرات میعانات گازی و کالاهای غیر نفتی از گمرک منطقه ویژه پارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته به حیث وزن و ارزش به ترتیب ۴۳ و ۲۳ رشد را نشان می دهد.

وی با بیان این‌که در طی زمان یاد شده محصولات و کالاهای صادراتی از لحاظ وزن و از حیث ارزش رشد قابل توجهی داشته است‏، تصریح کرد: از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس طی این مدت بیش از ۲۴ میلیون و ۵۷۱ هزار تن کالاهای غیر نفتی و میعانات گازی به ارزش ۱۰ میلیارد و ۹۶۴ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۷۲۳ دلار به خارج از کشور صادر شده است.

یوسفی با بیان اینکه در آذر ماه امسال ٢ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۶۰۷ تن  کالاهای غیر نفتی و میعانات گازی به ارزش یک میلیارد و ۷۸میلیون و ۶۴۷ هزار و ۲۵۹ دلار است گفت: این میزان صادرات در آذر ماه امسال نیز از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب ۲۸ و ۱۰ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می دهد.

این مقام مسئول با بیان این که به زودی فازهای جدید پارس جنوبی و  مجتمع های پتروشیمی در حال توسعه منطقه به بهره برداری می رسند، گفت: میزان صادرات امسال نسبت به مدت مشابه پارسال رشد قابل توجهی داشته است.

برپایه این گزارش، دی اتیلن گلایکول، کود اوره، بوتان، پروپان، پارازایلین، مونو و تری اتیلن گلایکول، هوی‌اند، پلی اتیلن سبک و سنگین ،میعانات گازی، سیمان و متانول از مهمترین کالاها و محصولات غیر نفتی صادراتی این منطقه است که به ۲۹ کشور مختلف صادر می شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi