نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 450 تاریخ انتشار: ۲۲ / ۱۲ / ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نشست دسته جمعی اهالی رسانه با فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان

یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ الأحد ٣ جمادى الثانیه ١۴٣٧ درنشست خبری اصحاب رسانه با سردار اسحاقی فرمانده نیروی انتظامی و سرهنگ موسوی معاونت اجتماعی فرماندهی استان خوزستان برخورد قانونی با مخلان نظم عمومی در چهارشنبه سوری/ ضرورت آموزش فضای سایبری به شهروندان فرمانده نیروی انتظامی خوزستان، بر برخورد قانونی با مخلان نظم عمومی در چهارشنبه […]

imageimageیکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴

الأحد ٣ جمادى الثانیه ١۴٣٧

درنشست خبری اصحاب رسانه با سردار اسحاقی فرمانده نیروی انتظامی و سرهنگ موسوی معاونت اجتماعی فرماندهی استان خوزستان

برخورد قانونی با مخلان نظم عمومی در چهارشنبه سوری/
ضرورت آموزش فضای سایبری به شهروندان

فرمانده نیروی انتظامی خوزستان، بر برخورد قانونی با مخلان نظم عمومی در چهارشنبه سوری تاکید کرد و اظهار داشت: قطعا با کسانی که در شب چهارشنبه آخر سال مزاحمت ایجاد کنند برخورد می شود و تا پایان تعطیلات در بازداشت به سر می برند.
سردار محمدرضا اسحاقی، فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان، در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تقدیر از خدمات رسانه های استان جهت تنویر افکار عمومی به خصوص حوزه اجتماعی نسبت به وظایف و ماموریت های ناجا، گفت: با توجه به پایان سال و تراکم جمعیت جهت خرید شب عید نوروز و همچنین پیش بینی حضور بیش از ۶ میلیون زائر راهیان نور و مهمان نوروزی در استان، تدابیری جهت تامین امنیت و اسکان و استقرار آنها اندیشیده شده است.
وی افزود: همچنین در بخش روان سازی و کنترل ترافیک ایمن در مسیر برون شهری بیش از یک هزار نفر در طول جاده های استان و بیش از ۲۰۰ گشت محسوس و نامحسوس انضباط ترافیکی را کنترل می کنند که نتیجه آن کاهش حوادث و سفری به دور از هر گونه آسیب و حادثه ای برای مسافران خواهد بود.
سردار اسحاقی، در خصوص چهارشنبه سوری، تصریح کرد: مراسم چهارشنبه آخر سال طبق سنوات گذشته برگزار می شود، گرچه هر ساله شاهد حوادث ناگواری در این خصوص هستیم ولی خوشبختانه این رویدادها در مقایسه با سال های گذشته بسیار کاهش یافته و به سمت اهداف اجتماعی که مدنظر بوده حرکت می کنیم.
وی ادامه داد: برخی جوانان و نوجوانان گاهی حرکات ناهنجاری انجام می دهند و مشکلات و رفتارهای پرخطری را برای ساکنان شهر و دیار خود ایجاد می کنند که سروکار آنها با قانون خواهد بود و قطعا کسانی که در شب چهارشنبه آخر سال مزاحمت ایجاد کنند، همچون سال های گذشته با آنها برخورد و تا پایان تعطیلات در بازداشت به سر می برند.
وی با اشاره به طرح های نوروزی نیروی انتظامی جهت ارتقای ایمنی و امنیت شهروندان، اضافه کرد: مجموعه ای از عملیات ها را در دست اجرا داریم و در روزهای تعطیلات نوروز نیز این طرح ها استمرار می یابد و هیچ گاه کارها تعطیل نخواهد شد و امیدواریم با رفتارهای قانون مدارانه ای که مردم و مسافران از خود نشان می دهند به ویژه در رفتارهای ترافیکی، شاهد کاهش حوادث رانندگی باشیم.
فرمانده نیروی انتطامی خوزستان، با بیان اینکه طی پنج سال اخیر شاهد کاهش مستمر تلفات ناشی از تصادفات بودیم و این توفیق بزرگی است که نتیجه همت و پشتکار مسئولان و متولیان و همچنین رسانه ها و دانش آموزان همیار پلیس است، ابراز کرد: در سال قبل در مجموع ۱۳ درصد کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی را تجربه کردیم که با آگاهی بخشی و تلاش همکاران روی داده است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش، تلاش های خوبی صورت گرفته که نتایج مطلوبی را در برداشته است، اظهار کرد: سال ۸۳-۸۴، ۶٫۵ میلیون خودرو داشتم و امروز قریب به ۱۷ میلیون خودرو در کشور وجود دارد ولی خوشبختانه با برنامه ریزی ها و آموزش هایی که صورت گرفته، کاهش این حوادث را شاهد هستیم.
وی با تاکید بر اینکه در این مقطع باید آموزش ها علمی و مهارتی باشد و می طلبد زیرساختی را فراهم کنیم که دانش جوانان تبدیل به مهارت شود، اذعان داشت: باید محیطی داشته باشیم که مهارت های این گروه را افزایش و نظر جوانان را جلب کنیم که در این راستا پیست خودرو و حرکات آکروباتیک و نمایشی را در حال آماده سازی داریم که بیش از ۸۰ هکتار زمین به این حوزه تخصیص داده می شود.
سردار اسحاقی، در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات پلیس در برخورد با سارقان اشاره کرد و اذعان داشت: طی سال جاری ۳۱ طرح را در حوزه شدت مبارزه با سرقت علاوه بر برنامه های جاری انجام دادیم و یک هزار و ۷۹۰ سارق را دستگیر کردیم.
وی با بیان اینکه در بحث وقوع سرقت ها هفت درصد کاهش را شاهد بودیم و بیش از ۷۰ درصد مجموع سرقت ها کشف شد و عاملین دستگیر شدند، تاکید کرد: ۱۷۴ باند سارق به تعداد ۵۵۶ نفر را دستگیر و منهدم کردیم و که ۷۰ درصد سرقت های آنها خرد بود
وی خاطر نشان کرد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر طی سال جاری نیز چهار تن و ۷۰۳ کیلو مواد مخدر را توانستیم کشف کنیم و همچنین در برخورد با خرده فروشان ۲ هزار و ۱۲۴ نفر دستگیر و به دستگاه های قضایی تحویل شدند و موفق شدیم ۸۷ باند توزیع مواد مخدر را منهدم کنیم.
فرمانده نیروی انتظامی خوزستان، ادامه داد: در حوزه جرائم فضای سایبری خوشبختانه نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشتیم و ۹۸ درصد کل وقوع جرائم فضای سایبری کشف شده که نسبت به سال گذشته ۲ درصد افزایش را نشان می دهد.
وی با اشاره به اینکه فضای سایبری نیاز به آموزش دارد، یاد آور شد: ۵۳ درصد کل جرائم در فضای رایانه ای، سرقت از حساب های بانکی است که نشان می دهد شهروندان اطلاعات کافی در این رابطه ندارند و نیازمند آموزش در این حوزه هستیم؛ ۹۹ درصد از این جرائم کشف شده است
وی با اشاره به انتخابات هفتم اسفند، عنوان کرد: خوشبختانه مردم کشور و همچنین خوزستان با حضور ۶۲ درصدی خود توانستند برگ زرین دیگری بر افتخارات کشور بیفزایند و به دلیل مشارکت عمومی و تلاش همه دستگاه ها، مهر تاییدی بر امنیت و ثبات کشور زده شد و ما انتخاباتی بدون هر گونه مشکل راآغاز خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi