نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 4304 تاریخ انتشار: ۰۸ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

دفاع هدایت الله خادمی از مواضع وزارت نفت…. خادمی سرشار از روح آزادگی

  پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو به نقل از یکی از مدیران ارشد نفتی که میگفت گپی دوستانه با وزیر نفت داشته ام متن این گفتگوی جالب را بشرح مخاطبان پروپا قرص اهواز نو می رساند: مجلس ششم با همه فراز و فرودها و حاشیه های بزرگش یک خصلت مهم در حوزه انرژی داشت و […]

 

پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو به نقل از یکی از مدیران ارشد نفتی که میگفت گپی دوستانه با وزیر نفت داشته ام متن این گفتگوی جالب را بشرح مخاطبان پروپا قرص اهواز نو می رساند:

مجلس ششم با همه فراز و فرودها و حاشیه های بزرگش یک خصلت مهم در حوزه انرژی داشت و آنهم حضور چهره‌های نفتی بود.چهره‌هایی که از همه جناح ها بودند و با همه اختلاف نظرات سیاسی٬ با وزیر وقت نفت چالش می‌کردند. طبیعتا عده ای مخالف برخی سیاست‌های زنگنه بودند و عده ای نیز موافق ولی کمتر اتفاق می‌افتاد که عده ای مخالف یا موافق محض باشند.

یکبار از آقای زنگنه پرسیدم سخت ترین کمیسیون انرژی در چه مجلسی بود که ایشان پاسخ داد مجلس ششم. وی می‌گفت هرچند این کمیسیون ما را اذیت می‌کرد ولی سوار کار بودند و نیازی به تشریح بدیهیات حوزه نفت نبود و مباحثمان بسیار کارشناسی بود.

این نکته را از آن جهت گفتم که بدانیم یک کمیسیون قوی و نفتی تا چه حد می‌تواند در اصلاح امور و اتخاذ تصمیمی بهتر موثر باشد؛ با کمال تاسف باید گفت چنین امتیازی در کمیبسیون انرژی مجلس دهم دیده نمی‌شود و فقط یک نفر به مباحث نفتی وارد است و سایرین شناخت چندانی بر مسائل این حوزه ندارد که هم کار آقای زنگنه را سخت کرده و هم آسان. یکی بدنبال سفر به وین است و دیگری می‌خواهد برادر خود را برای مدیریت حقوقی شرکت ملی نفت وارد وزارت نفت کند.

قطعا با چنین کیفیتی نمی‌توان انتظار داشت که مجلس در نقش نظارتی خود اقتدار داشته باشد و در اصلاح تصمیم‌های وزارت نفت نقش‌آفرینی کند. بشخصه فکر نمی‌کردم آقای خادمی شب گذشته به دفاع از موضع وزارت نفت در نرخ خوراک پتروشیمی بپردازد چنان که طرفداران ایشان در کمیسیون انرژی کم نیستند. بنظر می‌رسد عدم آگاهی اعضای کمیسیون انرژی از نرخ خوراک پتروشیمی‌ها آنها را از اظهار نظر برحذر داشته است و تنها کسی که طی چند روز گذشته با دلایل قابل قبول٬ موضع وزارت نفت را تایید کرد و حتی برای آن جنگید٬ خادمی بود.

با برخی دیدگاه‌های آقای خادمی نمی‌توانم ارتباط برقرار کنم و مباحثی درباره آن دارم اما بحث دیشب را پسندیدم و به جد معتقدم کمیسیون انرژی قوی از هزار دوست برای وزارت نفت کارآتر هستند و با روحیه‌ای که از آقای زنگنه سراغ دارم٬ مطمئنم راضی‌ترین فرد از حضور خادمی در مجلس خود ایشان است. ما نفتی‌ها فقط یک نماینده در این کمیسیون داریم و امیدواریم روحیه آزادگی آقای خادمی به همین شکل باقی بماند. خیلی وقت بود نماینده‌ای با این مختصات ندیده بودیم.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi