- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

یک سازنده داخلی با همکاری متخصصان ملی حفاری موفق شد …..طراحی و ساخت فورانگیر کوبه ای چاه های نفت و گاز

یک شرکت سازنده داخلی با همکاری متخصصان شرکت ملی حفاری ایران  موفق به طراحی و ساخت فورانگیر کوبه ای چاه های نفت و گاز  Blowout Preventer(BOP) در کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” مدیر عامل شرکت مک اهواز در توضیح بیشتر در این باره گفت: این شرکت مفتخر است که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، توانسته است با استفاده از توانمندی های داخلی، ساخت این تجهیز اساسی را بومی سازی و آماده کاربست در چرخه عملیات حفاری نماید.

حمید رضا مکوندی با اشاره به حمایت شرکت ملی حفاری ایران از ساخت داخل، افزود: شرکت مک اهواز موفق گردیده با همکاری مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت ملی حفاری برای نخستین بار در کشور زمینه ساخت این تجهیز را فراهم آورد.

وی اظهار کرد: فورانگیر کوبه ای ساخت داخل توانایی رقابت با انواع مشابه خارجی را دارد و هم اکنون ساخت آن برای چند شرکت حفاری در کشور در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت مک اهواز  گفت: این تجهیز مطابق استاندارد API 16A-6A  ساخته شده و تولید آن در کشور موجب صرفه جویی ارزی قابل توجهی خواهد بود.

وی با بیان اینکه این شرکت در سال ۱۳۷۱ تاسیس و از ابتدای کار با شرکت ملی حفاری ایران همکاری داشته است، افزود: فعالیت این شرکت به طور اختصاصی روی ساخت قطعات و تجهیزات انواع فورانگیرها ، تعمیرات و آموزش و همچنین اعزام نیروهای متخصص برای خدمات سرچاهی مجموعه سیستم های کنترل فشار   (BOP ) تمرکز دارد.