نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 4271 تاریخ انتشار: ۰۷ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مناطق نفتخیز جنوب و قرارگاه خاتم الانبیاء به امضای تفاهم نامه نزدیک شدند

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از امضای تفاهم نامه همکاری این شرکت با قرارگاه خاتم الانبیاء در روزهای آینده خبر داد. .   به گزارش پایگاه خبری اهوازنو :، مهندس بیژن عالی پور این مطلب را  در حاشیه دومین نشست با مدیران شرکت تنکو به نمایندگی از قرارگاه خاتم الانبیاء در خصوص معرفی […]

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از امضای تفاهم نامه همکاری این شرکت با قرارگاه خاتم الانبیاء در روزهای آینده خبر داد.

.   به گزارش پایگاه خبری اهوازنو :، مهندس بیژن عالی پور این مطلب را  در حاشیه دومین نشست با مدیران شرکت تنکو به نمایندگی از قرارگاه خاتم الانبیاء در خصوص معرفی مدل قراردادی مناطق نفتخیزجنوب اعلام کرد و اظهار داشت: این تفاهم نامه (HOA) به منظور انجام مطالعات توسعه میادین بر اساس الگوی قراردادی مناطق نفت خیز جنوب امضا خواهد شد.   وی افزود: در این نشست که در ادامه نشست قبلی برگزار شد، اصول و مبانی مدل قراردادی مناطق نفت خیز جنوب در زمینه های مسئولیت کارفرما و پیمانکار در طول دوره بهره برداری،  مدل مالی و اقتصادی، خطوط ترسیمی تولید قبل و بعد از تحویل میدان، چگونگی تضمین سود و پاداش پیمانکار و ریسک دستیابی به اهداف برنامه توسعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.   مهندس عالی پور گفت: در این نشست به پرسش ها و ابهامات شرکت تنکو در خصوص جزئیات مدل قراردادی مناطق نفت خیز جنوب پاسخ داده شد و مقرر گردید مقدمات امضای تفاهم نامه طی روزهای آینده فراهم گردد.    مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تصریح کرد: این شرکت در راستای ماموریتی که از سوی وزارت نفت برای توانمندسازی شرکت های داخلی دارد، بخشی از فعالیت های توسعه میادین خود را به شرکت های صاحب صلاحیت داخلی واگذار می کند.   وی خاطر نشان کرد: این توانمندسازی از طریق تجربه عملی در توسعه میادین و انتقال دانش فنی روز از طریق جذب شرکای خارجی و بکارگیری تجارب داخلی فراهم می گردد.   یاد آور می شود، نخستین جلسه معرفی مدل قراردادی مناطق نفتخیزجنوب با شرکت تنکو روز یکشنبه ۲۸ آذرماه در تهران برگزار شده بود.   شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب طی یک ماه گذشته و با هدف مطالعه میدان های رگ سفید، کرنج، پارسی و شادگان دو تفاهمنامه و قرارداد محرمانه با کنسرسیوم پرگس و شرکت شلومبرژه امضا کرده است.   الگوی جدید قراردادهای نفتی به پیشنهاد شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب و موافقت و ابلاغ وزیر نفت با مشارکت کارشناسان این شرکت تدوین و پس از تصویب در هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران به مورد اجرا گذارده شده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi