نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 4242 تاریخ انتشار: ۰۶ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت تاسیسات قدیمی صنعت مسجد سلیمان در فهرست ملی کشور

رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از ثبت تأسیسات قدیمی این شرکت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد . به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” ابوذر شجاعی برجوئی با اعلام این خبر اظهار داشت : کارخانه برق تمبی ، تأسیسات نفتی بی بیان شامل پالایشگاه و کارخانه گوگرد سازی و […]

رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از ثبت تأسیسات قدیمی این شرکت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو ” ابوذر شجاعی برجوئی با اعلام این خبر اظهار داشت : کارخانه برق تمبی ، تأسیسات نفتی بی بیان شامل پالایشگاه و کارخانه گوگرد سازی و کارخانه تقطیر از جمله اماکنی هستند که با پیگیری های اداره کل روابط عمومی وزارت  نفت و مجری طرح موزه های صنعت نفت توسط سازمان میراث فرهنگی کشور در زمره آثار ملی کشور قرار گرفته  و ثبت گردیدند .

وی افزود : ثبت این تأسیسات که بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارند و به سالهای ابتدایی اکتشاف نفت در این منطقه باز می گردد اقدام شایسته ای در جهت صیانت از منابع و سرمایه های گرانقدر و ارزشمند صنعت نفت بمنظور آشنایی نسل های بعدی با نقش و خدمات صنعت نفت در تأمین نیازهای اقتصادی کشور می باشد .

یادآوری می نماید نخستین چاه نفت خاورمیانه در پنجم خرداد ۱۲۸۷ در مسجدسلیمان به نفت رسید و متعاقب این کشف بزرگ ، تأسیسات صنعتی مورد نیاز در این منطقه شکل گرفت و احداث شد که مجموعه صنعتی بی بیان شامل کارخانه گوگرد سازی ، پالایشگاه نفت و کارخانه تقطیر ، نیروگاه برق تمبی و تأسیسات صنعتی مشابه از جمله آنها می باشند . اینک و با گذشت ۱۰۷ سال از آن روزگار و بمنظور انتقال تاریخچه این فعالیت ها به نسل های آتی با تعریف و تصویب طرحی مقرر گردیده تأسیسات ذکر شده بعنوان پارک موزه گنجینه نفت شناخته شده و مورد بازدید عموم قرار گیرند .

ارسال دیدگاه

logo-samandehi