- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

استاندار خوزستان: صنعت حفاری کشور باید به آخرین فناوری های روز تجهیز شود

:

استاندار خوزستان گفت: باید تلاش شود که صنعت حفاری کشور به آخرین فناوری های روز دست یابد تا با استفاده از آن گستره عملیاتی خود را توسعه داد.

به گزارش  پایگاه خبری اهوازنو به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران دکتر غلامرضا شریعتی در آیین بزرگداشت سالروز تاسیس این شرکت در اهواز افزود: انتظار می رود شرکت ملی حفاری چابکتر شود تا بتواند قدرت رقابت با شرکت ‌های خارجی را بیش از پیش داشته باشد.

 وی با اشاره به اجرایی شدن مدل جدید قراردادهای نفتی، اظهار کرد: استفاده از مدل جدید قراردادها فرصتی را فراهم آورده که شرکت‌های ایرانی بتوانند در کنار شرکت‌های بین المللی فعالیت کنند که این امر انتقال دانش و فناوری و قدرت رقابت را به همراه دارد.

شریعتی گفت:  صنعت نفت کشور به لطف الهی و تلاش مستمر متخصصان خود به خصوص در بخش حفاری توانسته است به خوبی به حرکت خود ادامه دهد تا ایران بتواند یکی از بازیگران مهم در صنعت نفت جهان باشد .

استاندار خوزستان افزود: دانش فنی به کمک دیپلماسی صحیح و منطقی، وقتی کارایی دارد که پشتیبانی فنی و علمی لازم را در آن زمینه داشته باشیم و اگر هم ‌افزایی وجود داشته باشد، خواست مورد نظر ما به کرسی می‌نشیند.

وی اظهار کرد: استحصال بیشتر نفت با هزینه کمتر و به روز بودن فناوری ها باعث می‌شود که شرکت‌های تولیدکننده داخلی بتوانند در بازارهای بین‌المللی نفتی حضور داشته باشند