نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 3982 تاریخ انتشار: ۰۱ / ۱۰ / ۱۳۹۵ - ۸:۳۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیام مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران به مناسبت برگزاری چهاردهمین نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری

پیام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به مناسبت برگزاری چهاردهمین نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری از سوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به مناسبت برگزاری چهاردهمن نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری پیامی انتشار یافت.  به گزارش پایگاه خبری اهوازنو به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران متن پیام مهندس حیدر بهمنی به این شرح است: […]


پیام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به مناسبت برگزاری چهاردهمین نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری

از سوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به مناسبت برگزاری چهاردهمن نمایشگاه تخصصی صنعت حفاری پیامی انتشار یافت.

 به گزارش پایگاه خبری اهوازنو به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران متن پیام مهندس حیدر بهمنی به این شرح است:

جمهوری اسلامی ایران به لحاظ قرار داشتن بر بستری عظیم از انرژی به ویژه نفت و گاز و نیز بهره مندی از جغرافیای سیاسی و  اقتصادی از موقعیت ارزشمندی در جهان برخوردار است .

 صنعت نفت به عنوان موتور محرک و مولد توسعه اقتصادی کشور و صنعت حفاری به عنوان کلید دستیابی به مخازن نفت و گاز تا قبل از انقلاب همواره از وابستگی شدید رنج می برد . با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گامهای اساسی در بومی سازی فرآیند تولید ، مالکیت و مدیریت بر کسب فن آوری و ساخت قطعات و تجهیزات پیچیده در این صنعت برداشته شد .

 امروزه فن آوری به عنوان موتور محرک اقتصاد ، نقش بی بدیلی در تعیین جایگاه شرکت ها در جهان ایفا می کند . پیشرفت ها و دستاوردهای سه دهه گذشته در حوزه اقتصادی ، صنعتی ، علمی و ساخت غیر قابل انکار است اما برای رسیدن به کمال مطلوب باید تلاش های مضاعفی در ابعاد گوناگون صورت پذیرد .

 تجارب بدست آمده در دوران محدودیت های ایجاد شده و اتکاء به منابع داخلی ، اندوخته بسیار ارزشمندی در تعاملات پیشرو در دوران پسا تحریم و  استفاده بهینه از منابع در جهت پیشرفت وتوسعه ایران اسلامی خواهد بود .

 سیاست های دولت و وزارت نفت بر استفاده حداکثری از کالا و تجهیزات ساخت داخل و حمایت از تولیدکنندگان داخلی استوار است اما توجه به کیفیت ، زمان ، هزینه و ارتقای فناوری ملی یک ضرورت است .

 وجود فرصت های کم نظیر در صنعت نفت کشور بویژه در برنامه های پیش روی این صنعت مبنی بر توسعه میادین نفت و گاز ،زمینه های ارزشمندی را برای حضور بخش خصوصی فراهم می نماید . در همین راستا صنعت حفاری کشور نیز همسو با برنامه های وزارت نفت و بمنظور پاسخگویی به نیازهای شرکت ملی  نفت ایران برنامه های متعددی را در دستور کار خود قرار داده است .

 حجم سرمایه گذاری انجام شده  بویژه در شرکت ملی حفاری ایران ، فرصت طلایی را برای شرکتهای دانش بنیان ، سازندگان و تأمین کنندگان به وجود می آورد تا صنعتگران ایرانی توان و قابلیت های فنی خود را به نمایش گذارند .

 برپایی نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری ، بستر مناسبی برای هم افزایی ، ارتقای تولید ،تبادل دانش و فناوری و ارائه آخرین دستاوردهای حوزه ساخت داخل را فراهم می کند .

 حضور فعال شرکت های ایرانی در این رویداد نمایشگاهی در استان خوزستان مرکز تولید نفت کشور بعنوان قطب صنعت و انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است و در این میان حرکت در مسیر سیاست های ترسیم شده اقتصاد مقاومتی با نگاهی درون زا و برون گرا آتیه ای روشن را نوید می دهد .

 رویکرد شرکت ملی حفاری ایران بعنوان پیشگام بومی سازی و حامی ساخت داخل همچون گذشته بر اعتماد به توان ساخت داخل منطبق بر استاندارد های صنعت نفت کشور استوار است و با همه توان در مسیر ارتقاء و گسترش ساخت داخل تلاش می نماید .

 امروز تفکر اعتماد به توان و هنر صنعتگران ایرانی  به یک فرهنگ تبدیل شده است ، دستاوردهای درخشان سازندگان داخلی در دوره محدودیت های ایجاد شده  فصل نوین و تحول آفرینی در پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت در تأمین قطعات و تجهیزات گشود و این روند همسو با سیاستهای اقتصاد مقاومتی دنبال خواهد شد .

با اغتنام از فرصت از تلاش های مجدانه تمامی دست اندرکاران و شرکت کنندگان که برای برپایی این رویداد نمایشگاهی صورت گرفته صمیمانه قدردانی می نمایم .

امیدوارم به فضل خدا روز به روز شاهد رشد و شکوفایی میهن اسلامی باشیم

ارسال دیدگاه

logo-samandehi