- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

در پیام مدیر عامل شرکت ملی حفاری به مناسبت سالروز تاسیس شرکت ….اول دی ماه نقطه عطف و روزی به یاد ماندنی در تاریخ صنعت نفت کشور است

 

 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در پیامی به مناسبت سی و هفتمین سالگرد تأسیس این شرکت گفت:  اول دی ماه نقطه عطف و روزی به یادماندنی در تاریخ صنعت نفت کشور است که امام راحل آن را ماندگار کردند.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو به نقل از  روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران متن پیام مهندس حیدر بهمنی به این شرح است:

گرامی باد اول دیماه سالروز تاسیس شرکت ملی حفاری ایران به فرمان امام خمینی (ره)

این روز نقطه عطف و روزی به یادماندنی در تاریخ صنعت نفت کشور است که امام راحل آن را ماندگار کردند.

شرکت ملی حفاری ایران تجلیگاه خودباوری انقلابی و الگوی موفق رشد و توسعه یک صنعت ارزشمند پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به شمار می رود، این صنعت نماد بارزی از تبلور اراده ملی برای توسعه، استقلال و پیشرفت کشور است که بسرعت نمود یافت.

بدون تردید این شرکت یکی از سخت ترین دوران را در شکل گیری، تثبیت، توسعه و حفظ جایگاه در فرآیند تولید نفت و گاز به مدد کارکنان سختکوش تجربه نمود.

در روند شکل گیری این صنعت، پرورش منابع انسانی متخصص، انتقال ساز وکار مهندسی از سنتی به آکادمیک، بکارگیری فن آوری های  نوین، توسعه زیرساخت ها، جذب نیروی انسانی تحصیل کرده و آموزش آنان مطابق با نیازهای صنعت حفاری، راهبری شرکت با مدیریت و تخصص ایرانی در سرفصل برنامه ها قرارداشته است.

همزمان با تغییرات ساختاری و روزآمدسازی، ارتقاء جایگاه شرکت، استانداردسازی فعالیت ها، کیفیت گرایی، نگاه حرفه ای و بنگاهداری، حضور در پروژه های ملی و مشتری مداری مستمرا مورد تاکید بوده و اجرا شده است.

اتخاذ رویکردهای دانش محور، نهادینه سازی تعامل با مراکز علمی، پژوهشی و تحقیقاتی، ارتقاء کیفیت خدمات، تدوین برنامه های راهبردی منطبق با افق چشم انداز صنعت نفت، ریسک پذیری، رضایت مندی و افزایش سطح انگیزش کارکنان، تقویت فرهنگ و تعهد سازمانی، تقویت رویکرد برون گرایی و حمایت از ساخت داخل و … از جمله اهدافی هستند که با مشارکت، همدلی و همسویی کارکنان به بار نشسته است .

تحرک، پویایی، عدم ایستایی، کار در شرایط مخاطره آمیز، سخت و طاقت فرسا و اقلیم های متفاوت، مقابله با طبیعت ناشناخته جهت استحصال و استمرار تولید نفت از ویژگی های منحصر به فرد کارکنان تلاشگر شرکت ملی حفاری ایران است.

نگاهی واقع بینانه به دستاوردهای ۳۷ سال گذشته، نشان از صرف فعل توانستن در شرایط دشوار دارد که در سایه کار و تلاش مضاعف، ایثار و پایمردی کارکنان، شکوفایی این شرکت به ثمر نشسته است.

ما برآنیم تا سازمانی کارآمد و موفق تر داشته باشیم و با همه توان تلاش می کنیم تا در مسیر توسعه کشور سهیم بوده و نقش خود را  در شکوفایی ایران اسلامی بخوبی ایفا نمائیم، یقینا” آینده همان است که می اندیشیم .

از این رو لازم می دانم از تلاش های خستگی ناپذیر کلیه همکاران محترم که در جهت تحقق منویات مقام عظمای ولایت در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در راستای توسعه پایدار کشور و تقویت بنیان های اقتصادی جامعه حرکت می کنند قدردانی نمایم .با اغتنام از فرصت، سی و هفتمین سالگرد افتخار آفرین تاسیس شرکت ملی حفاری ایران را به خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و تلاشگران صنعت نفت و حفاری تبریک و تهنیت عرض می نمایم .

امیدواریم در سایه الطاف خداوند متعال و در جهت نیل به اهداف صنعت نفت و دستیابی به افق چشم انداز کشور موفق و سرافراز باشیم