نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 3908 تاریخ انتشار: ۲۹ / ۰۹ / ۱۳۹۵ - ۸:۲۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر عامل شرکت ملی حفاری: ۲۵۰ شرکت برای حضور در نمایشگاه صنعت حفاری اعلام آمادگی کرده اند

   مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ظرفیت نمایشگاه صنعت حفاری را یک فرصت مناسب برای تعامل هرچه بیشتر با بخش خصوصی برشمرد و گفت: تاکنون ۲۵۰ شرکت برای حضور در نمایشگاه صنعت حفاری خوزستان اعلام آمادگی کرده اند. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو :حیدربهمنی  درجمع رسانه های گروهی استان به عملکرد این شرکت در ماه […]

 

 مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ظرفیت نمایشگاه صنعت حفاری را یک فرصت مناسب برای تعامل هرچه بیشتر با بخش خصوصی برشمرد و گفت: تاکنون ۲۵۰ شرکت برای حضور در نمایشگاه صنعت حفاری خوزستان اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو :حیدربهمنی  درجمع رسانه های گروهی استان به عملکرد این شرکت در ماه های اخیرو برپایی نمایشگاه صنعت حفاری در استان اشاره کرد و گفت: ارائه دستاوردها و توانمندی های صنعت حفاری استان و خارج استان و ارائه نیازهای این صنعت در قالب این نمایشگاه از اهداف اصلی برپایی این نمایشگاه در هر سال است.
وی افزود: قطعه های قدیمی و پیشنهادی در این نمایشگاه عرضه می شود و ما می توانیم از این ظرفیت در زمینه ساخت قطعات پیشنهادی و نیازهای داخلی خود با شرکت های خارجی تعامل خوبی داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به مجزا بودن این نمایشگاه و نمایشگاه صنعت نفت اشاره کرد و گفت: نمایشگاه صنعت حفاری به صورت کامل تخصصی اما نفت نمایشگاهی عمومی است و همین امر دلیل اصلی برگزاری جداگانه این دو نمایشگاه است.
وی افزود: شرکت ملی حفاری به دور از هر نگرش سیاسی روند رو به رشدی را در پیش گرفته و هر ساله در بخش‌های مختلف شرایط بهتری را نسبت به گذشته برای خود ایجاد می کند.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: در۳۶ سال اخیر حدود چهار هزار و ۲۰۰ چاه توسط این شرکت حفاری شده که این آمارنسبت با دوران پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست.
وی بیان کرد:اگر تمام جهان برعلیه صنعت حفاری ایران جمع شوند بازهم روی پای خودمان ایستاده ایم زیرا که هیچ امکاناتی در دنیا وجود ندارد که شرکت ملی حفاری آن را در اختیار نداشته باشد.
بهمنی تصریح کرد: این شرکت در حال حاضر حدود ۸۰ دستگاه حفاری را تجهیز و خود را برای کمک به صنعت نفت آماده کرده واز این تعداد ۷۵ دستگاه درحال حفاری هستند.
وی بیان کرد: همچنین دربحث خودکفایی که فرمان رهبر معظم انقلاب در سال اقتصاد مقاومتی است، از ۳۳ هزار قطعه جاری ۲۰ هزار قطعه را بومی سازی کرده ایم که این با عث جلوگیری از خروج سالانه ۹۰۰ میلیارد ریال در بحث قطعه سازی از کشور شده است.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد:این شرکت در سال های اخیر باوجود تحریم های غرب، به تکنولوژی و دستاوردهای زیادی دست یافت که اکنون مسیر رشد و پیشرفت را در این صنعت بسیار حساس برای کشورمان به همراه داشته است.
وی یادآور شد: اگرچه شرکت ملی حفاری به تنهایی نتوانسته مشکلات اشتغال استان را برطرف سازد اما اشتغالزایی برای پنج هزار نفر تاثیر بسزایی در کاهش معضل بیکاری در استان داشته است.
بهمنی اظهار کرد: این شرکت برای بومی سازی قطعات مورد نیاز صنعت حفاری در داخل اگرچه هزینه هایی را متحمل شده اما آینده این صنعت را بیمه کرده و وابستگی به غرب را به حداقل رسانده و تا ۱۰ سال آینده این قطعات بومی در ردیف کشورهای بزرگ دنیا قرار می گیرد.
وی تصریح کرد:برای رسیدن به این افتخارات و توانمندی ها و رفع مشکلات استان همه ما باید دست به دست هم داده و مسائل شخصی، گروهی و جناحی را کنار بگذاریم چرا که بسیاری از کشورهای غربی از اختلافات داخلی ایران برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می کنند.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: برخی از شرکت های بزرگ خارجی تهمت های زیادی به شرکت ملی حفاری می زنند چرا که این کشورها به دنبال جلوگیری از رشد و پیشرفت این صنعت در کشور هستند.
وی ادامه داد: این کشورهای غربی در دوران جنگ تحمیلی و پس از آن نتوانستند با وجود تحریم ها به صنعت حفاری کشور آسیبی وارد کنند و اکنون به دنبال از بین بردن وحدت ملت بوده که دراین امر نیز هیچ موفقیتی را حاصل نمی کنند.
بهمنی اظهار کرد: امروزه شاهد صنعتی هستیم که نزدیک به ۸۰ دستگاه حفاری را در ۱۳ استان کشورمشغول بکار کرده وهیچ وابستگی مالی نیز به دولت و صنعت نفت و گاز ندارد و تمامی هزینه های این شرکت حاصل دستاورد کارگران و زحمتکشان صنعت حفاری است.
وی افزود: این شرکت با حفاری حدود چهارهزار حلقه چاه در سراسر کشور از خروج ۲۰ میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری کرده واین کار بزرگی در راستای اقتصاد مقاومتی و امر خودکفایی است.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: در حال حاضر پیچیده ترین تکنولوژی در صنعت کشور تکنولوژی حفاری است و ما تلاش کردیم هر تکنولوژی که پیش از انقلاب در کشور نبود را وارد کرده و این صنعت را به روز نگه داریم.
وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر راه های مقابله این شرکت با آلودگی های زیست محیطی ناشی از حفاری چاه در استان، گفت: بحث سیستم پسماند یکی از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا است و این شرکت نیز حدود ۳۰ دستگاه حفاری خود را مجهز به این سیستم کرده است و تلاش می شود تا دو سال آینده تمامی دستگاه های حفاری به این دستگاه مجهز شوند.
نمایشگاه تخصصی حفاری اهواز در سال جاری از یکم تا چهارم دی ماه در محل نمایشگاه های بین المللی اهواز برگزار می شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi