نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 3895 تاریخ انتشار: ۲۸ / ۰۹ / ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

برداشت تجمعی نفت از یادآوران به ۷۰ میلیون بشکه رسید

اهوازنو : برداشت تجمعی نفت خام از فاز نخست میدان مشترک یادآوران از ابتدای تولید تاکنون، به ٧٠ میلیون بشکه رسید. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو: هادی نظرپور، سرپرست طرح توسعه میدان مشترک نفتی یادآوران اعلام کرد که روزانه ١١۵ هزار بشکه نفت خام از این میدان برداشت می شود. میدان نفتی یادآوران در ١٠ […]

اهوازنو : برداشت تجمعی نفت خام از فاز نخست میدان مشترک یادآوران از ابتدای تولید تاکنون، به ٧٠ میلیون بشکه رسید.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو: هادی نظرپور، سرپرست طرح توسعه میدان مشترک نفتی یادآوران اعلام کرد که روزانه ١١۵ هزار بشکه نفت خام از این میدان برداشت می شود.

میدان نفتی یادآوران در ١٠ کیلومتری جنوب شرقی میدان آزادگان و در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز و شمال خرمشهر در منطقه جغرافیایی کوشک و حسینیه به صورت شمالی- جنوبی در گستره نوار مرزی کشور عراق واقع شده که با میدان سندباد عراق مشترک است.

شرکت ساینوپک چین پیمانکار بیع متقابل توسعه میدان نفتی یادآوران است. براساس برنامه ریزی انجام شده این میدان در سه فاز توسعه خواهد یافت که در فاز نخست برداشت نفت از این میدان باید به ٨۵ هزار بشکه در روز برسد. در فاز دوم سقف تولید از این میدان به ١٨٠ هزار بشکه در روز و در فاز سوم سقف تولید به ٣٠٠ هزار بشکه در روز می رسد.

از اوایل امسال (١٣٩۵)، برداشت نفت از میدان‌ یادآوران به میزان ٨۵ هزار بشکه در روز آغاز شده است که در نیمه نخست آبان ماه امسال به ١١۵ هزار بشکه در روز رسید. این رقم ٣٠ هزار بشکه بیش از تعهد میدان در فاز نخست است.

فازهای نخست میدان نفتی یادآوران، آزادگان شمالی و طرح توسعه میدان یاران شمالی ٢٣ آبان ماه امسال با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری افتتاح شد. با افتتاح این فازها برداشت روزانه نفت خام از میدان‎های غرب کارون به بیش از ٢۶٠ هزار بشکه در روز رسیده است.

براساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان امسال ظرفیت برداشت نفت از میدان‌های مشترک نفتی غرب کارون به ٣٠٠ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

حوزه غرب کارون از ٢ ناحیه نفتی آزادگان (شامل میدان‌های آزادگان و یاران) و میدان یادآوران (شامل ٢ ناحیه نفتی کوشک و حسینیه) تشکیل شده است؛ ذخایر نفت درجای این میدان‌ها بالغ بر ۶٧ میلیارد بشکه برآورد می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi