نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 3713 تاریخ انتشار: ۱۸ / ۰۹ / ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاهش تولید اوپک ذخایر نفت جهان را کاهش نمی دهد

اوپک احتمالا تا اواسط سال آینده میلادی بازار را به توازن خواهد رساند، اما به نظر نمی رسد که کاهش تولید این سازمان بتواند سطح ذخایر نفت خام جهان را که موجب افت قیمت ها شده، به رقم هدف گذاری شده کاهش دهد. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو به نقل از بلومبرگ، امانوئل کاچیکوو، وزیر […]

اوپک احتمالا تا اواسط سال آینده میلادی بازار را به توازن خواهد رساند، اما به نظر نمی رسد که کاهش تولید این سازمان بتواند سطح ذخایر نفت خام جهان را که موجب افت قیمت ها شده، به رقم هدف گذاری شده کاهش دهد.

  • به گزارش پایگاه خبری اهواز نو به نقل از بلومبرگ، امانوئل کاچیکوو، وزیر نفت نیجریه گفت، بازار نفت «تا اواسط سال آینده» به توازن مجدد خواهد رسید و فزونی عرضه بر تقاضا که در طی بیش از ۳ سال گذشته تداوم داشته پایان خواهد یافت. اما ارزیابی های بلومبرگ بر اساس آمارهای اوپک نشان می دهد که حتی اگر اوپک در نشست روز شنبه، تولید کنندگان غیر عضو را متقاعد به پیوستن به طرح کاهش تولید کند، در کل سال ۲۰۱۷ میزان کلی ذخایر نفت خام جهان که به ارقامی بی سابقه رسیده کاهش قابل توجهی نخواهد داشت.

    تاماس وارگا، تحلیلگر موسسه پی وی ام اویل اسوسیتس در لندن گفت: «حتی در صورت تبعیت ۱۰۰ درصدی تولید کنندگان عضو و غیر عضو از توافق کاهش تولید، حجم ذخایر جهانی بعید است در نیمه نخست ۲۰۱۷ کاهش یابد…این موجب خواهد شد که قیمت نفت خیلی افزایش نیابد.»

    الوجیو دلپینو، وزیر نفت ونزوئلا هفته گذشته گفته بود اگر اوپک بتواند حجم ذخایر نفتی را به سطح عادی برگرداند، قیمت نفت ممکن است به ۶۰ تا ۷۰ دلار برسد.

    سابقه قبلی اوپک نشان می دهد که این سازمان تنها به ۸۰ درصد کاهش تولید وعده داده شده عمل خواهد کرد. در حالی که روسیه وعده داده که در این توافق مشارکت کند و تولید خود را در نیمه نخست سال آینده ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد، دیگر تولید کنندگان غیر عضو اوپک نظیر مکزیک، آذربایجان و کلمبیا نیز ممکن است کاهش های داوطلبانه ای را انجام دهند. اما این میزان کاهش تولید ذخیره تقریبا ۳۰۰ میلیون بشکه ای نفت جهانی را تغییر خاصی نخواهد داد

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

logo-samandehi