نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 3692 تاریخ انتشار: ۱۷ / ۰۹ / ۱۳۹۵ - ۸:۳۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون مدیر عامل شل :شل آماده به اشتراک گذاشتن تکنولوژی ودستاوردهای خود با ایران است

  معاون مدیرعامل شل گفت : شل آماده به اشتراک گذاشتن تکنولوژی و دستاوردهای خود با شرکت ملی نفت ایران است. به گزارش پایگاه خبری اهواز نو به نقل از  NIOC، هانس نایکمپ “مراسم امضای تفاهم‎نامه سه میدان آزادگان، یادآوران و کیش گفت:  در کنار هم جمع شدیم تا آغاز فصلی جدید را با شرکت ملی نفت […]

 

معاون مدیرعامل شل گفت : شل آماده به اشتراک گذاشتن تکنولوژی و دستاوردهای خود با شرکت ملی نفت ایران است.

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو به نقل از  NIOC، هانس نایکمپ “مراسم امضای تفاهم‎نامه سه میدان آزادگان، یادآوران و کیش گفت:  در کنار هم جمع شدیم تا آغاز فصلی جدید را با شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت رقم بزنیم؛ این تفاهمنامه برای انجام مطالعات اولیه میادین خواهد بود و به دنبال آن ارزیابی و بررسی های لازم از سوی هر دو طرف صورت خواهد گرفت.

وی افزود: در تمام سال هایی که گذشت ایران در مواجهه با تحریم ها عملکرد فوق العاده ای از خود نشان داد و صنعت نفت این کشور همچنان پا برجا ماند و بازار جهانی نفت چشم انتظار بازگشت ایران به عرصه بین المللی بود.

نایکمپ افزود: معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی یک گام مهم در ایجاد موقعیت برد-برد در فضای تجارت به شمار می رود و با جذب سرمایه خارجی ما اهمیت این توسعه و رشد را درک می کنیم و در صدد شناسایی راه های موثرتری برای همکاری با شرکت ملی نفت ایران هستیم.

معاون مدیرعامل شل با بیان اینکه پیشرفت ایران در برخی حوزه ها به ویژه حوزه تولید گاز طبیعی تحسین بر انگیز و غیر قابل انکار است، افزود: ایران در این راستا توانسته است هم نیازهای داخلی خود را به خوبی پوشش دهد و هم صنعت خود را در عرصه جهانی زنده نگه دارد.
نایکمپ تاکید کرد: اما این به تنهایی برای بهره برداری حداکثری ایران از میدان های نفتی خود کافی نیست، زیرا افزایش ضریب بازیافت پس از ضرورت انجام عملیات اکتشافی و توانمند سازی در حوزه میعانات گازی موضوعی بسیار مهم و اساسی در روند پیشرفت و افزایش تولید کشور ایران است.
وی افزود: شرکت شل با دارا بودن بالاترین توانمندی در حوزه توسعه میدان های نفتی و گازی و همچنین تجربیات چشمگیر در منطقه خاورمیانه آماده به اشتراک گذاشتن تکنولوژی و دستاوردهای خود با شرکت ملی نفت ایران است.
نایکمپ با بیان اینکه شل تا به امروز در پروژه های پیچیده ای اقدام به فعالیت داشته است که هر کدام از آن ها در زمره همکاری های بلند مدت قرار می گیرند، افزود: به بیانی دیگر زمانی که شل به عرصه توسعه انرژی کشوری ورود می کند، خواهان فعالیت های بلند مدت در آن کشور خواهد بود و فعالیت های ما دارای تاثیری مثبت بر اشتغال زایی، علم و فناوری، سطوح مهارتی و توسعه جوامع مرتبط با فعالیت خواهد بود، به طوری که تاثیری شگرف، فراتر از افزایش درآمدهای کشور از خود به جای خواهد گذاشت.

وی همچنین نسبت به همکاری سازنده و بلند مدت با شرکت ملی نفت ایران ابراز امیدواری کرد.

شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفتی بریتانیایی-هلندی «شل» به منظور آغاز فعالیت های مطالعاتی در راستای توسعه دو میدان نفتی آزادگان جنوبی و یادآوران و میدان گازی کیش، تفاهمنامه همکاری (MOU) امضا کردند.

میدان نفتی آزادگان شمالی با مساحتی حدود ۴۶٠ کیلومتر مربع، بخشی از میدان نفتی آزادگان است که در حدود ١٢٠ کیلومتری غرب اهواز در منطقه مرزی مشترک بین ایران و عراق در جنوب غربی کشور و به‎طور عمده در تالاب هور الهویزه واقع شده است. آزادگان شمالی با میدان مجنون عراق مشترک است.
میدان نفتی یادآوران در ١٠ کیلومتری جنوب شرقی میدان آزادگان و در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز و شمال خرمشهر در منطقه جغرافیایی کوشک و حسینیه به صورت شمالی- جنوبی در گستره نوار مرزی کشور عراق واقع شده که با میدان سندباد عراق مشترک است.
میدان گازی کیش نیز در جزیره کیش (واقع در آب های خلیج فارس) در جنوب غربی بندر لنگه تا شمال غربی جزیره سیری، در جوار جزایر هندورابی و در شرق جزیره لاوان قرار دارد و پس از میدان پارس جنوبی، بزرگترین میدان گازی خلیج فارس به شمار می رود. فاز نخست طرح توسعه این میدان با هدف تولید روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز در روز در حال اجراست
ارسال دیدگاه

logo-samandehi