نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 3646 تاریخ انتشار: ۱۵ / ۰۹ / ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

فاز دوم پروژه آماک به زودی راه اندازی می شود

  مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به مرتفع شدن مشکلات اعتباری فاز دوم پروژه آماک، گفت: این پروژه در مراحل پایانی قرار دارد و پیش‎بینی می‎شود تا ٢ هفته آینده راه‎اندازی شود. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”، بیژن عالی پور روز گذشته (دوشنبه، ١۵ آذرماه ٩۵) در جریان بازدید غلامرضا شریعتی، […]

 

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به مرتفع شدن مشکلات اعتباری فاز دوم پروژه آماک، گفت: این پروژه در مراحل پایانی قرار دارد و پیش‎بینی می‎شود تا ٢ هفته آینده راه‎اندازی شود.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”، بیژن عالی پور روز گذشته (دوشنبه، ١۵ آذرماه ٩۵) در جریان بازدید غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان از پروژه جمع‎آوری گازهای همراه نفت آماک در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: هم اکنون روزانه حدود ۵٠ میلیون متر مکعب گاز همراه نفت در استان خوزستان تولید می شود که از این میان، حدود ۴۲ میلیون متر مکعب جمع آوری می شود و برای جمع آوری سایر گازها نیز پروژه تعریف شده است.

وی با بیان این که برای جمع آوری گازهای همراه نفت، ٧۵٢ میلیارد تومان پروژه تعریف شده است افزود: این پروژه ها در کل مناطق نفتخیز جنوب در دست اقدام است و با تکمیل و راه اندازی آنها گازسوزی‌ها به صفر می رسد.

عالی پور گفت: همچنین مدتی پیش با ٢ شرکت بخش خصوصی قرارداد فروش گازهای مشعل امضا شد تا بخشی از گازهای همراه نفت مناطق نفتخیز جنوب جمع آوری و در مسیر تولید برق استفاده شود.

استاندار خوزستان نیز پس از بازدید از پروژه آماک، در نشست با مدیرعامل و مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به بررسی طرح‌های مرتبط با جمع آوری گازهای همراه نفت در حوزه عملیاتی این شرکت پرداخت و با قدردانی از تلاش‌ها و پیگیری‌های مجموعه مدیران و کارکنان این شرکت در اجرای پروژه های زیست محیطی اظهار امیدواری کرد که فاز ٢ پروژه آماک در حداقل زمان راه اندازی شود.

شریعتی با اشاره به افزایش تولید نفت در مناطق نفتخیز جنوب گفت: خوشبختانه با اجرای طرح‌های زیست محیطی در این شرکت، به موازات افزایش تولید نفت تا مرز ٣ میلیون بشکه در روز از میزان انتشار آلاینده‌ها کاسته شده است که این موضوع، نشان دهنده اهتمام شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به حفظ محیط زیست است.

وی تاکید کرد: حفظ محیط زیست در اولویت برنامه‎های دولت قرار دارد و در این راستا فعالیت‌های اقتصادی با رعایت مسائل زیست محیطی انجام می شود

ارسال دیدگاه

logo-samandehi