- پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو | اخبار خوزستان | اخبار اهواز - http://www.ahvaznew.ir -

تولیدمیدان های نفتی اروندان درغرب کارون ازمرز ۴۰۰ هزاربشکه گذشت

مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز اروندان از عبور میزان تولید میدان های نفتی تحت سرپرستی شرکت اروندان در غرب کارون از مرز ۴۰۰ هزار بشکه در روز خبر داد

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”، رامین حاتمی در خصوص افزایش تولید میدان های تحت سرپرستی شرکت نفت و گاز اروندان، گفت: با راه اندازی و تولید حداکثری از میدان یاران شمالی و افزایش تولید از میدان آزادگان جنوبی،‌ روز جمعه ۵ آذرماه ۱۳۹۵ تولید از میدان های نفتی تحت سرپرستی شرکت اروندان در غرب کارون از مرز ۴۰۰ هزار بشکه گذشت که از این میزان سهم تولید از میادین مشترک بیش از ۲۷۰ هزار بشکه است.

مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز اروندان افزود: بر همین اساس عمده نفت تولیدی از این میدان ها به مبادی صادراتی ارسال و بخشی از آن جهت تامین خوراک پالایشگاه آبادان ارسال می شود.

بر اساس این گزارش، میدان های آزادگان، یاران ، یادآوران، دارخوین، جفیر، سپهر، سهراب، اروند، خرمشهر و سوسنگرد میادین نفتی تحت سرپرستی شرکت نفت و گاز اروندان در غرب کارون هستند که در این میان دارخوین، جفیر، سپهر، سهراب، اروند، خرمشهر و سوسنگرد از میادین مستقل محسوب می شوند.

لازم به ذکر است شرکت نفت و گاز اروندان جوان ترین شرکت نفتی بلافصل شرکت ملی نفت ایران است که مسئولیت تولید ۱۰ میلیارد بشکه نفت قابل استحصال به روش طبیعی و با فشار اولیه مخزن را عهده دار است. بر این اساس علاوه بر راهبری تولید، توسعه میادین نفتی خود را نیز مد نظر قرارداده است که در میان این میادین بیش از ۶۰ درصد میادین مشترک نفتی بر روی خشکی با کشور همسایه عراق نیز در اختیار شرکت نفت و گاز اروندان است.