نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 16906 تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۷ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بارگیری همزمان دو سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی

بارگیری همزمان دو سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبیعملیات بارگیری عرشه اصلی ۱۳B و اقماری ۱۳D طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از یارد صنعتی صدرا در بوشهر آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، پیام معتمد مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: عرشه اصلیSPD-13B نخستین سکوی دریایی این طرح است […]

بارگیری همزمان دو سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی

عملیات بارگیری عرشه اصلی ۱۳B و اقماری ۱۳D طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از یارد صنعتی صدرا در بوشهر آغاز شد.


به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، پیام معتمد مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: عرشه اصلیSPD-13B نخستین سکوی دریایی این طرح است که عملیات بارگیری آن با پیشرفتی بالغ بر ۹۸ درصد صبح روز گذشته (سه شنبه، ۳ مهر) آغاز شد و تا پاسی از شب ادامه داشت.
وی همچنین از آغاز عملیات بارگیری دومین سکوی طرح توسعه فاز ۱۳ بلافاصله پس از بارگیری نخستین سازه دریایی این فاز خبر داد و افزود: مراحل انتقال، بارگیری و مهاربندی دومین عرشه اقماری SPD_13D از صبح امروز (چهارشنبه، ۴ مهر) آغاز شده و پیش بینی می شود تا پایان امروز تکمیل شود.
به گفته معتمد، بارگیری دو سکوی این طرح بر روی شناور FLB124 انجام می شود و پس از اتمام عملیات مهاربندی، برای نصب به موقعیت دریایی خود در مخزن مشترک پارس جنوبی هدایت می‌شوند.
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با اشاره به اینکه تمامی مراحل طراحی و ساخت این دو سازه عظیم دریایی با وزنی حدود ۲۲۰۰ تن توسط متخصصان داخلی انجام گرفته است، افزود: بخش عمده‌ای از کالاها و تجهیزات مورد نیاز ساخت این دو سازه از منابع تولیدکننده داخلی سفارش گذاری و تامین شده است.

 

معتمد ظرفیت برداشت گاز هر یک از سکوهای اصلی و اقماری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی را ۵۰۰ میلیون فوت مکعب در روز عنوان و پیش‌بینی کرد عملیات نصب هر دو سازه دریایی ۱۳B و ۱۳D تا ابتدای آبان سال جاری به پایان رسیده و در زمستان برداشت گاز غنی از مخزن مشترک پارس جنوبی را آغاز کند، بدین ترتیب ظرفیت برداشت گاز از طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی به ۱ میلیارد فوت مکعب در روز خواهد رسید.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi