نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 16750 تاریخ انتشار: ۲۲ / ۰۶ / ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بدرقه ۱۳۵ لاله گلگون کفن

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو،  آیین تشییع پیکر مطهر ۱۳۵ رزمنده شهید هشت سال دفاع مقدس که پس از سال ها انتظار به میهن اسلامی بازگشته اند از ساعت ۹ امروز(پنجشنبه) در مقابل دانشگاه تهران باحضور پرشور مردم و مسئولان آغاز شد و به سمت معراج الشهدا به جریان افتاد. این آیین همزمان با سوم […]

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو،

 آیین تشییع پیکر مطهر ۱۳۵ رزمنده شهید هشت سال دفاع مقدس که پس از سال ها انتظار به میهن اسلامی بازگشته اند از ساعت ۹ امروز(پنجشنبه) در مقابل دانشگاه تهران باحضور پرشور مردم و مسئولان آغاز شد و به سمت معراج الشهدا به جریان افتاد.

این آیین همزمان با سوم ماه محرم الحرام با تلاوتی از آیات قرآن وسخنرانی سید محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و پس ازآن مداحی حاج محمدرضا طاهری ازمداح اهل بیت مداحی از مقابل دانشگاه تهران با حضور مردم، مسئولان کشوری و لشکری، نیروهای مسلح و خانواده شهدا و ایثارگران آغاز شد و پس از طی مسیر خیابان های حافظ و بهشت به معراج الشهدا ختم می شود.
۱۷ تن از این شهیدان شناسایی شده اند که هفت پیکر در تهران و ۱۰ شهید نیز در شهرستان ها به خاک سپرده خواهند شد؛ سایر شهدا گمنام هستند که میهمان مردم پایتخت و دیگر شهرهای کشور خواهند بود.
از ساعت ها قبل از شروع مراسم مردم در و برخی از مادران و پدران شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس کنار پیکر این شهدا در این محل حضور دارند که ضمن فاتحه، ریختن گل و اشک با پیکر این شهدا وداع باشکوهی داشته باشند. 
همچنین برخی از مادران شهدای گمنام از ساعات ابتدایی امروز در این محل حضور داشتند تا بتواند اطلاعاتی را از فرزندان خود بدست بیاورند و با ذکر آیاتی از قرآن برای آنها دعا کنند. 
در حاشیه آن دستجات عزاداری برگزار می کنند.
آیین وداع مردم تهران با ۱۳۵ شهید گمنام دوران دفاع مقدس شامگاه چهارشنبه همزمان با شب سوم ماه محرم و عزاداری سیدسالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) با حضور جمع کثیری از خانواده شهدا و مردم شهید پرور در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

logo-samandehi