نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 16608 تاریخ انتشار: ۰۸ / ۰۶ / ۱۳۹۷ - ۸:۵۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایذه گزینه مناسبی برای تاسیس کارخانه داروسازی

 عضو هیات مدیره انجمن داروسازی خوزستان گفت: شهرستان ایذه بر اساس بررسی های صورت گرفته وزارت بهداشت، گزینه مناسبی برای تاسیس کارخانه داروسازی است.   به گزارش پایگاه خبری اهوازنو،حسین کاملی شامگاه چهارشنبه با حضور در نمایشگاه دستاوردهای هفته دولت اظهار داشت: این نتیجه گیری حدود سه سال گذشته اعلام شد ولی به علت نیاز به […]

 عضو هیات مدیره انجمن داروسازی خوزستان گفت: شهرستان ایذه بر اساس بررسی های صورت گرفته وزارت بهداشت، گزینه مناسبی برای تاسیس کارخانه داروسازی است.

  به گزارش پایگاه خبری اهوازنو،حسین کاملی شامگاه چهارشنبه با حضور در نمایشگاه دستاوردهای هفته دولت اظهار داشت: این نتیجه گیری حدود سه سال گذشته اعلام شد ولی به علت نیاز به تامین اعتبار و هزینه برای تاسیس کارخانه به خصوص برای خرید دستگاه، نیازمند فعالیت مشترک با سرمایه گذار داخلی یا خارجی بود.

شهرستان ایذه با مساحت چهار هزار و ۳۵ کیلومترمربع در شمال شرقی استان خوزستان قرار گرفته است.
این شهرستان از شمال به استان چهارمحال و‌ بختیاری و از شمال غرب به شهرستان مسجد سلیمان محدود است. 
وی افزود: سرمایه گذار خصوصی به علت شرایط آب و هوایی هنوز برای تاسیس کارخانه داروسازی انگیزه ندارد چون صنعت داروسازی باید در شرایط آب و هوایی مناسب فعال باشد البته خوزستان از نظر تاسیس کارخانه داروسازی گیاهی قابلیت بیشتری دارد.
کاملی بیان کرد: در برخی استان های کشور از جمله استان های شمالی و لرستان سرمایه گذاری دارویی زیادی صورت گرفته اما در استان خوزستان تاکنون سرمایه گذاری نشده و مسئولان دولتی نیز ورود نکرده اند. 
عضو هیات مدیره انجمن داروسازی خوزستان با اشاره به اهمیت ارز آوری ناشی از صادرات دارو گفت: صادرات دارو به کشورهای همسایه از جمله حوزه خلیج فارس و عراق ارزآوری خوبی دارد چون کیفیت داروهای ما خوب است.
وی افزود: آموزش داروسازی در استان خوزستان به خوبی پیشرفت کرده و علاوه بر دانشکده های داروسازی، تاسیس دانشکده طب سنتی نیز گام مثبتی محسوب می شود.
کاملی اظهار داشت: دانشکده داروسازی جزء اولین دانشکده های کشور با قدمت بیش از ۵۰ سال است و ۳۵۰ داروساز در حال آموزش برای اخذ مدرک دکترای عمومی و حدود ۳۰۰ نفر دانش آموخته داروسازی در بخش های خصوصی، دولتی و مراکز پخش مشغول کار هستند.
عضو هیات مدیره انجمن داروسازی خوزستان در خصوص کمبود دارو و تاثیر تحریم ها گفت: در حال حاضر تا حدودی کمبود در حوزه داروها وجود دارد چون برخی از مواد اولیه از خارج وارد می شود البته مشکل حاد نیست.
وی ادامه داد: برای حل این مشکل از روش سهمیه بندی داروها استفاده کردیم تا مشکلی برای بیماران پیش نیاید.
نمایشگاه هفته دولت چهارم تا هشتم شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اهواز برگزار شد. در این دوره ۳۰ دستگاه اجرائی در قالب ۴۵ غرفه از سازمانها و ادارات مختلف شرکت کرده و به ارائه دستاوردها و فعالیتهای خود پرداختند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi