نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 16602 تاریخ انتشار: ۱۰ / ۰۶ / ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

دومین سکوی دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی راهی آب‎های خلیج فارس شد

دومین سکوی دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی راهی آب‎های خلیج فارس شدعملیات انتقال دومین عرشه دریایی طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی از یارد صنعتی صدرا آغاز شد.به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، پس از اتمام موفقیت آمیز مراحل ساخت، بارگیری و مهاربندی عرشه اقماری ۱۴C، این سازه دریایی صبح امروز (شنبه، ۱۰ شهریور ۹۷) برای نصب […]

دومین سکوی دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی راهی آب‎های خلیج فارس شد

عملیات انتقال دومین عرشه دریایی طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی از یارد صنعتی صدرا آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، پس از اتمام موفقیت آمیز مراحل ساخت، بارگیری و مهاربندی عرشه اقماری ۱۴C، این سازه دریایی صبح امروز (شنبه، ۱۰ شهریور ۹۷) برای نصب در موقعیت مخزنی خود در پارس جنوبی، راهی آب های خلیج فارس شد.

سکوی ۱۴C با ظرفیت برداشت روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز ترش با استقرار در بخش اقماری مخزن فاز ۱۴ میدان گازی مشترک با قطر، پس از نصب و راه‌اندازی، برداشت ذخایر هیدروکربوری از میدان پارس جنوبی را آغاز خواهد کرد.
انجام عملیات بارگیری و انتقال سکوی اقماری ۱۴Cبه دلیل موقعیت قرارگیری آن در بین دو سازه دریایی دیگر مستقر در یارد صدرا از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار بود که با تلاش و تخصص مهندسان داخلی با موفقیت به پایان رسید.
شناور FLB124 حامل عرشه دریایی ۱۴C به منظور نصب این ابرسازه ۲۲۰۰ تنی صبح امروز از یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) به آب انداخته شد تا دومین سکوی طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی پس از رسیدن به موقعیت خود در میدان مشترک گازی با قطر، توسط شناور نصاب ۵هزار تنی HL نصب و عملیات اتصال بخش های مختلف آن آغاز شود.
پیش‌بینی می‌شود عملیات نصب دومین سکوی دریایی طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی هفته آینده آغاز شده و تا نیمه دوم مهرماه سال جاری به پایان برسد.
این دومین عرشه فراساحلی است که در قرارداد همکاری مشترک شرکت نفت و گاز پارس و شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا به اجرا درمی آید.

 انجام ۱۰۰ درصدی عملیات ساخت، بارگیری، مهاربندی و انتقال سکوهای فاز ۱۴ پارس جنوبی با تکیه بر نیروهای متخصص داخلی نشان از تحقق عملی حمایت از کار و کالای ایرانی در طرح های توسعه پارس جنوبی است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi