نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 16529 تاریخ انتشار: ۰۱ / ۰۳ / ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

وقتي حيدر بهمني برای دخترش حکم مشاور زد! فقدان نظارت بر انتصابات نفتي

وقتي حيدر بهمني برای دخترش حکم مشاور زد! فقدان نظارت بر انتصابات نفتي ممنوعیت ادامه اشتغال بازنشستگان در دستگاه های اجرایی دولتی از بیست تیرماه رسما اجرا خواهد شد و بر همین اساس حیدر بهمنی یکی از اصلی ترین مدیرانی است که باید از سمت خود برکنار شود. به گزارش پايگاه خبري اهواز نو هنوز […]

وقتي حيدر بهمني برای دخترش حکم مشاور زد! فقدان نظارت بر انتصابات نفتي

ممنوعیت ادامه اشتغال بازنشستگان در دستگاه های اجرایی دولتی از بیست تیرماه رسما اجرا خواهد شد و بر همین اساس حیدر بهمنی یکی از اصلی ترین مدیرانی است که باید از سمت خود برکنار شود.

به گزارش پايگاه خبري اهواز نو

هنوز هفته ای از افشای خبر فیش های حقوقی نجومی در یک سازمان دولتی در تهران سپری نشده است که بمب خبری تازه ای این بار دراهواز منفجر می شود؛ حيدر بهمني مدیر نفتی که خودش دوبار بازنشسته و مجددا بازگشت به كار شده است دخترش را به عنوان مشاور خود منصوب می کند!  ماجرای فیش های حقوقی نجومی فرصتی برای مرور بی نظمی های مدیریتی در سازمان های دولتی فراهم آورد، هنوز مدت زیادی از حاشیه های این ماجرا نگذشته است که حيدر بهمني ، دخترش را به سمت مشاور خود در شرکت ملي حفاري منصوب می کند!

 حیدر بهمنی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران که تاکنون دوبار بازنشسته شده است و اصولا حضورش در صنعت نفت به نمادی از ” نیروی جاذبه ی صندلی” تبدیل شده است در هفته گذشته دختر محترمشان خانم فروغ بهمنی را به سمت مشاور مدیرعامل در امور بانوان منصوب کرد تا فصل نوینی از روش مدیریت دولتی در صنعت نفت ایران رقم بخورد.

بر اساس حکمی که روز ۲۹ اردیبهشت ماه امسال صادر شده است حیدر بهمنی به دخترشان خانم فروغ بهمنی مسئولیت مشاور مدیرعامل در امور بانوان را محول کرده است، در این حکم که نسخه ای از آن به دست پیک نفت رسیده است آمده: باتوجه به نقش زن در خانواده و جامعه و با عنایت به جایگاه ویژه بانوان همکار در شرکت ملی حفاری ایران که بدون شک حضور آنان در تمامی عرصه های این شرکت بسیار پررنگ و اثرگذار می باشد بدینوسیله جنابعالی را به عنوان ” مشاور مدیرعامل در امور بانوان” منصوب می نمایم.

جالب اینجاست که با مصوبه اخیر مجلس که مورد تایید شورای نگهبان نیز قرار گرفت ، ممنوعیت ادامه اشتغال بازنشستگان در دستگاه های اجرایی دولتی از بیست تیرماه رسما اجرا خواهد شد و بر همین اساس حیدر بهمنی یکی از اصلی ترین مدیرانی است که باید از سمت خود برکنار شود.

بر اساس بررسی هایی که اهوازنو انجام داده است ، انتصاب رسمی فرزند یک مدیرعامل دولتی به عنوان مشاور یا معاون در دستگاه های اجرایی کشور موضوعی نادر است که ضروری است دستگاه های نظارتی و نهادهای ذیربط با هدف ممانعت از  ” تخریب چهره نظام مقدس جمهوری اسلامی در اذهان عمومی” با قاطعیت با آن برخورد کنند .

چنین انتصاب هایی می تواند شائبه ” رانت خانوادگی با استفاده از بودجه عمومی” در دستگاه های اجرایی خصوصا در صنعت نفت را به وجود آورده و در افکار عمومی ، نهاد دولت در ایران را به باندبازی و رانت خواری آشکار متهم سازد.

نکته تاسف بار تر این ماجرا اینجاست که آقای بهمنی که مرتکب چنین اقدامی شده است کسی است که در همه نشست و برخواست ها و محافل رسمی و غیررسمی ، ژست انقلابی بودن می گیرد و خود را مدعی تبعیت از انقلاب و نظام می داند و به سوابق خود به چشم ” مجاهدت ” می نگرد، با این وصف باید پرسید آیا انتصاب فرزند به عنوان مشاور پدر در شرکتی دولتی، روشی برای تبعیت از نظام است؟ آقای بهمنی؛ آیا این کار بر مبنای تفکر انقلاب و ولایت فقیه است؟ حتی اگر شاخص های ارزیابی کارکنان هم دختر محترم آقای بهمنی را مناسب ترین گزینه این مسئولیت وصف کند اما اصولا صدور چنین حکمی در شرکتی که بر اساس فرمان امام ( ره ) شکل گرفت نشانه ای از فراموشی راه امام و سیره امام است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi