نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 16180 تاریخ انتشار: ۱۰ / ۰۵ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ضرورت توجه به مدل‎های نوین کسب و کار، خلاقیت و نوآوری در پژوهشگاه صنعت نفت

ضرورت توجه به مدل‎های نوین کسب و کار، خلاقیت و نوآوری در پژوهشگاه صنعت نفترئیس پژوهشگاه صنعت نفت گفت: از آنجا که همواره در یک محیط رقابتی فعالیت می‌کنیم، توجه به مدل‌های جدید کسب و کار، سیستم‌های جدید بازاریابی ‌و حتی بازار‌سازی برای دستاوردهای سازمان بسیار ضروری است. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، روز گذشته (سه‌شنبه، […]

ضرورت توجه به مدل‎های نوین کسب و کار، خلاقیت و نوآوری در پژوهشگاه صنعت نفت

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت گفت: از آنجا که همواره در یک محیط رقابتی فعالیت می‌کنیم، توجه به مدل‌های جدید کسب و کار، سیستم‌های جدید بازاریابی ‌و حتی بازار‌سازی برای دستاوردهای سازمان بسیار ضروری است. 

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، روز گذشته (سه‌شنبه، نهم مردادماه) مراسم معارفه عباس شهرآبادی به عنوان رئیس پژوهشکده مهندسی نفت پژوهشگاه صنعت نفت، با حضور رئیس این پژوهشگاه و جمعی از مدیران و کارکنان در این مجموعه برگزار شد.

در این مراسم، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت ضمن قدردانی از خدمات ارزشمند و شایسته عزت الله کاظم زاده، رئیس پیشین پژوهشکده مهندسی نفت، شهرآبادی را با سوابق علمی، اجرایی و مدیریتی انتخابی مناسب برای این مسئولیت خواند و نسبت به بهبود روزافزون فعالیت‌های این پژوهشکده ابراز امیدواری کرد.

جعفر توفیقی گفت: پژوهشگاه را مایه افتخار صنعت نفت و کشور می‌دانم و یقین دارم این سازمان در مسیر تعالی خود جایگاه رفیع‌تری را در آینده پیدا خواهد کرد.

وی تلاش برای برطرف کردن ابهاماتی که در ذهن مشتریان و ذینفعان شکل گرفته را از فعالیت های مهم این مرکز در ماه های اخیر برشمرد و تصریح کرد: از آنجا که پژوهشگاه صنعت نفت سازمانی پروژه محور بوده و اکثر این پروژه‌ها کارفرما محور هستند، باید ارتباط خود را با شرکت‌های خارج از سازمان تقویت کنیم و همواره باید تلاش شود تا دستاوردهای سازمان را به نحوی شایسته به ذینفعان خود ارائه دهیم.

این مقام مسئول با اشاره به این‌که این سازمان می‌تواند با انگیزه و توانمند‌ی‌های موجود به یک پژوهشگاه خلاق و نوآور تبدیل شود، گفت: ابتکار و خلاقیت، موتور محرک مراکز تحقیق و توسعه است، بنابراین پژوهشگران علاوه بر امور جاری و روزمره باید خلاقیت و آینده نگری را در برنامه‌های خود قرار دهند.

توفیقی با بیان این‌که پژوهشگاه صنعت نفت دیگر یک مرکز تحقیق و توسعه انحصاری و منحصر به فرد نیست، تصریح کرد: از آنجا که همواره در یک محیط رقابتی فعالیت می‌کنیم، توجه به مدل‌های جدید کسب و کار، سیستم‌های جدید بازاریابی ‌و حتی بازار‌سازی برای دستاوردهای سازمان بسیار ضروری است و معتقدم که در این راستا نباید صرفا به سفارش های صنعت بسنده کنیم، بلکه باید از مشکلات صنعت سوژه یابی کرد و برای هر یک از آن‌ها نیز بازار سازی کنیم.

وی ادامه داد: اخیرا پروژه‌های ده سال گذشته پژوهشگاه به تفکیک پردیس‌های سه‌گانه مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفته و نتایج آن نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، حاصل تلاش پژوهشگران این مجموعه چه تعداد پروژه، با چه میزان اثربخشی بوده است و این امر خود می‌تواند به برنامه‌ریزی‌های جامع‌تر و اثربخش‌تری برای سازمان کمک کند.

 

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت به پروژه‌های بزرگی که در این مجموعه انجام شده است اشاره کرد و افزود: تمامی محققان باید برای ارتقاء جایگاه و تعالی پژوهشگاه از طریق ارائه خدمات دانشی و فناورانه طراز اول به صنعت نفت تلاش کنند و ظرفیت صنعت نفت که صنعتی کلیدی و تکیه‌گاه اقتصاد کشور است را با تلاش و همت خود افزایش دهند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi