نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 16166 تاریخ انتشار: ۱۰ / ۰۵ / ۱۳۹۷ - ۸:۵۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران از حق خود در صادرات نفت نمی‌گذرد

رئیس جمهوری گفت: جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال تنش در منطقه نبوده است و نمی‌خواهد مشکلی در آبراه‌های جهانی ایجاد شود، اما هیچگاه از حق خود در صادرات نفت نیز به راحتی نمی‌گذرد. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، دکتر حسن روحانی، هنگام دریافت استوارنامه رابرت مک‌ایر، سفیر جدید انگلیس در تهران، ملاقات‌ها و مذاکرات […]

رئیس جمهوری گفت: جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال تنش در منطقه نبوده است و نمی‌خواهد مشکلی در آبراه‌های جهانی ایجاد شود، اما هیچگاه از حق خود در صادرات نفت نیز به راحتی نمی‌گذرد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، دکتر حسن روحانی، هنگام دریافت استوارنامه رابرت مک‌ایر، سفیر جدید انگلیس در تهران، ملاقات‌ها و مذاکرات مسئولان دو کشور در مسائل دوجانبه و بین‌المللی را سازنده توصیف کرد و گفت: امروز در مقطع تاریخی بسیار مهمی در رابطه با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) قرار داریم و بیان شفاف موضع اروپا نسبت به اقدام‌هایی که باید برای جبران خروج غیرقانونی آمریکا از برجام انجام دهد، برای ملت ایران بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال تنش در منطقه نبوده و نمی‌خواهد مشکلی در آبراه‌های جهانی ایجاد شود، اما هیچگاه از حق خود در صادرات نفت نیز به راحتی نمی‌گذرد.

رئیس جمهوری با انتقاد از اجرا نشدن کامل برجام در بخش‌های تجاری و اقتصادی و روابط بانکی از سوی برخی اعضا تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره برای توسعه مناسبات و حسن رابطه با کشورهای اروپایی آماده است و اکنون پس از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، در فرصت محدود باقیمانده توپ در زمین اروپا قرار دارد.

رابرت مک‌ایر، سفیر جدید انگلیس نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهوری با اشاره به این‌که دولت بریتانیا از اجرا و تداوم برجام حمایت می‌کند، گفت: امروز تلاش گسترده‌ای میان کشورهای اروپایی برای حفظ برجام به‌ویژه در زمینه اقتصادی برقرار است که بی‌سابقه ارزیابی می‌شود.

ایران منبعی پایدار برای تامین انرژی کره‌جنوبی است

رئیس جمهوری همچنین هنگام دریافت استوارنامه یو جانگ هیان، سفیر جدید کره‌جنوبی در تهران، با بیان این‌که همواره روابط خوب و دوستانه‌ای میان ایران و کره‌جنوبی برقرار بوده و در سال‌های اخیر نیز شاهد گسترش مناسبات بوده‌ایم، گفت: ارتباط و گفت‌وگوهای مسئولان دو کشور در بخش‌های مختلف همواره دستاوردهای مثبتی به همراه داشته است.

روحانی در این دیدار با اشاره به این‌که امروز شرکت‌ها و بخش‌های خصوصی دو کشور همکاری‌های خوبی در زمینه‌های گوناگون به‌ویژه در بخش انرژی با هم داشته و نسبت به هم اعتماد دارند، عنوان کرد: ایران همواره می‌تواند منبع پایدار و مطمئنی برای تامین انرژی کره‌جنوبی باشد.

سفیر جدید کره‌جنوبی در تهران نیز با بیان این‌که روابط تهران، سئول در پنج سال اخیر بسیار گسترده‌تر شده است، گفت: از هیچ تلاشی برای توسعه و تقویت هرچه بیشتر روابط و همکاری‌های دو کشور در بخش‌های مختلف دریغ نخواهم کرد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi