نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 16114 تاریخ انتشار: ۰۷ / ۰۵ / ۱۳۹۷ - ۸:۴۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ارائه خدمات درمانی شامل بخشنامه صرفه‌جویی وزیر نفت نمی‎شود

ارائه خدمات درمانی شامل بخشنامه صرفه‌جویی وزیر نفت نمی‎شودمدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تاکید کرد: بخشنامه صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های بی‌تاثیر در کارایی وزارت نفت به هیچ وجه شامل ارائه خدمات درمانی به بیماران نمی‌شود. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، حبیب‌الله سمیع با اشاره به این که سیاست‌های دولت برای صرفه‌جویی و کاهش […]

ارائه خدمات درمانی شامل بخشنامه صرفه‌جویی وزیر نفت نمی‎شود

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تاکید کرد: بخشنامه صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های بی‌تاثیر در کارایی وزارت نفت به هیچ وجه شامل ارائه خدمات درمانی به بیماران نمی‌شود.


به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، حبیب‌الله سمیع با اشاره به این که سیاست‌های دولت برای صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها در دستگاه‌های دولتی محدودیتی را برای تامین ارز مورد نیاز به‌منظور خرید دارو و تجهیزات پزشکی ایجاد نمی‌کند، تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه کشور، هدف از اجرای این سیاست‌ها، تنها صرفه‌جویی در هزینه‌هایی است که در عمل تاثیری در کارایی دستگاه‌ها ندارد.

وی افزود: براساس بخشنامه دوم مردادماه وزیر نفت، هزینه‌های غیرضروری در شرکت‌های اصلی و فرعی تابع وزارت نفت به هیچ وجه شامل ارائه خدمات درمانی به بیماران نمی‌شود و در ستاد و مناطق عملیاتی هیچ محدودیت و مشکلی در این باره وجود نخواهد داشت.

سمیع با اشاره به این که عمده فعالیت‌های عملیاتی صنعت نفت در ۲ استان خوزستان و بوشهر متمرکز است، افزود: بنابراین تلاش‌ها برای ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی و افزودن بر کیفیت آنها ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: رؤسای واحدها در مناطق مختلف، در تهیه و نگهداری از تجهیزات و لوازم پزشکی مورد نیاز اهتمام لازم را داشته باشند و صرفه‌جویی در دارو و تجهیزات مصرفی تا جایی که در کیفیت خدمات موثر نباشد مدنظر است.

 

سمیع با بیان این که یکی از شکایت‌های گیرندگان خدمات، تایید نشدن هزینه داروهای خارجی است، تاکید کرد: داروهای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود و مورد تایید انجمن تخصصی هستند، در اولویت قرار دارند.

وی یادآور شد: رویکرد سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، پیشگیرانه و سلامت محور است تا درمان‌گرا، زیرا نگاه جدی به مقوله سلامت و اجرای برنامه‌های مرتبط با آن، نقشی مهم و پیشگیرانه در بروز بیماری‌ها و کاهش هزینه‌ها ایفا خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi