نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 16022 تاریخ انتشار: ۳۱ / ۰۴ / ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم ایران عزت خود را حراج نمی کنند

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو،علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز – یکشنبه- مجلس شورای اسلامی با بیان این که در دوره بسیار حساس از جهات بین المللی و از بُعد مولفه های منطقه ای و وضعیت اقتصادی کشور در تاریخ انقلاب قرار داریم، افزود: در تحلیل شرایط و یافتن راه حل ها باید به […]

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو،علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز – یکشنبه- مجلس شورای اسلامی با بیان این که در دوره بسیار حساس از جهات بین المللی و از بُعد مولفه های منطقه ای و وضعیت اقتصادی کشور در تاریخ انقلاب قرار داریم، افزود: در تحلیل شرایط و یافتن راه حل ها باید به این مباحث توجه تام داشت.
وی ادامه داد: ملت ایران از جهت بین المللی در جریان است که با همه خصومتی که آمریکا علیه این کشور بعد از انقلاب روا داشت اما در موضوع هسته ای وقتی پیشنهاد مذاکره برای حل مساله را از طریق یکی از کشورهای منطقه ارائه کرد، بعد از طی مراحلی برای سامان دهی پایه های گفت وگو که یکی از آنان پذیرش غنی سازی در ایران بود، ایران پذیرفت مذاکرات در قالب ۱+۵ صورت گیرد تا در این گفت وگوها تحریم ها برداشته شود و مسیر قابل تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی از نظر فناوری هسته ای فراهم شود.
رییس مجلس افزود: بعد از دو سال مذاکره توافقی حاصل شد تا امروز که بیش از ۱۲ گزارش از آژانس بین لمللی انرژی اتمی منتشر شده است، ایران متعهدانه عمل کرد اما در مقابل آمریکا از ابتدا با تعلل و کم کاری به تعهدات خود عمل نکرد تا دوره رییس جمهوری کنونی این کشور که به کلی از توافق خارج شد.
لاریجانی تصریح کرد: نکته مهم این است که مسئولان کشور برای بهبود شرایط کشور مخصوصا از بعد اقتصادی تلاش خود را حتی با مذاکره با دشمن انجام دادند، بعد از خروج آمریکا، اتحادیه اروپا بارها تقاضا کردند که ایران متقابلا و بر اساس حق قانونی خود مقابله به مثل نکند و از توافق هسته ای خارج نشوند و قول دادند که ساز و کارهایی را درنظر بگیرند که منافع توافق هسته ای را برای ایران مهیا کنند.
وی ادامه داد: برای مرتبه دوم مسئولان کشور این تقاضا را رد نکردند زیرا تا امکان دارد شرایط از نظر اقتصادی برای مردم مشکل نشود البته هنوز این مرحله به نتیجه عملی نرسیده و مذاکرات ادامه دارد.
عضو شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: ازمجموع این مسیر حرکتی یک نکته قطعی است مبنی بر این که نظام جمهوری اسلامی ایران در مسیر پیشرفت فناوری هسته ای از همه روش ها برای رفع سوءتفاهم ها و حل مساله به نحوی که فشار اقتصادی بر مردم وارد نشود، بهره جست و این مسیر را نیز ادامه می دهد.
لاریجانی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد وارد مرحله جدیدی شده ایم که جوهره آن این است که طرف مقابل تصور می کند با فشار اقتصادی می تواند خواسته نامعقول و سلطه طلبانه خود را به ملت تحمیل کند.
وی یادآور شد: این جاست که باید به آنان فهماند که ملت ایران ملتی صبور و اهل تعامل است اما عزت خود را حراج نمی کند و غیرت ملی آنان اجازه نمی دهد که به دلیل خوی استکبارطلبانه آمریکا آینده خود را از نظر پیشرفت فناوری نادیده گیرد.
رییس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: گرچه آنان تئوری فشار و ریاضت اقتصادی را برای ملت ایران در نظر گرفتند اما ایرانیان با هوشیاری می توانند این دوره را به دوره بازسازی درونی اقتصاد ملی بدل کنند. 
لاریجانی ادامه داد: ظرفیت های زیاد نیروی انسانی متخصص و زمینه های تبیین جهش اقتصادی با تکیه به منابع گوناگون فرصت طلایی در اختیار کشور قرار می دهد که نخست احیای این منابع به دست نیروهای متخصص ظرفیت های جدیدی برای اقتصاد ملی خلق کند ثانیا توسعه کشور به جای بهره جستن از واردات محصولات و فناوری دیگران با سرمایه ایرانی از جهت مادی و علمی سامان یابد. 
وی افزود: وزارتخانه ها و شرکت های ایرانی فرصت می یابند با همکاری دانشگاه ها و موسسات دانش بنیان دوره ای از شکوفایی علمی وتکنولوژیک را ایجاد کنند، همچنین برخی اشکالات در مسیر توسعه کشور وجود داشت که دولت ها از کنار آن عبور می کردند و انباشت آن باعث بروز مشکلاتی می شد نظیر مشکلات مربوط به صندوق های بازنشستگی، بانک ها و نقدینگی وکمبود آب وغیره که در این دوره فرصت رسیدگی جدی تر به این امور فراهم می شود. 
رییس قوه مقننه همچنین گفت: گرچه دشمنان ملت ایران به دنبال فضای ریاضتی در کشور هستند اما ملت و همه بخش های حکومت می توانند این دوره را به دوره بازسازی درونی اقتصاد ملی تبدیل کنند. 
سخن دشمنان کاستن از برد موشکی ایران است 
لاریجانی با یادآوری این که در دوره جنگ تحمیلی، تحریم‌های نظامی، ملت را مصمم کرد، اظهار داشت: در دوره‌ای مجبور بودیم با صبر و مقاومت سپری کنیم تا به ساخت انواع موشک‌ها مسلط شویم، امروز ایران از قدرت بازدارندگی دفاعی برخوردار است. 
وی تصریح کرد: مناقشه دشمنان دیگر تهدید جنگ علیه ملت ایران نیست، بلکه سخن از کاستن از برد موشکی است. 
رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این قدرت بازدارندگی دفاعی نتیجه تلاش‌های آن دوره بازسازی درونی بنیه‌ی دفاعی بود، به همین منوال دوره تمرکز بر حل مسائل درونی اقتصاد ملی، این رهاورد را در آینده خواهد داشت که پس از آن، دیگر آمریکا با ایران امروز مواجه نیست که با تهدید تحریم اقتصادی، قدرت زورگویی پیدا کند؛ با اقتصادی مقاوم، زاینده و مسلط بر فناوری ‌های مورد نیاز مواجه است. 
وی تصریح کرد: لازمه توفیق در این دوره این است که اولا تحلیل مشترک در کشور وجود داشته باشد و به جای تحلیل‌های سطحی سیاسی و خط‌بازی، به توسعه درونی کشور توجه شود. 
رییس مجلس افزود: همه بسترهای توسعه درونی کشور از نظر ایجاد فضای توسعه علمی و تکنولوژیک برای جوانان فراهم شود و چون زمینه استفاده از امکانات بیرونی کمتر فراهم است، تکیه بخش‌های مختلف به طور طبیعی به سوی توانمندی‌های درونی سوق پیدا می‌کند و باید از این فرصت بهره جست. 
لاریجانی تاکید کرد: چالش‌های مهم کشور با همکاری دولت و مجلس به سمت راه‌حل‌های علمی سوق پیدا می‌کند و به جای راه‌حل‌های زودگذر و شعاری، مشکلات با استفاده از آرای صاحبنظران به راه‌حل خواهد رسید. 
وی در ادامه به مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون‌های تخصصی توصیه کرد: زمینه‌های بازسازی درونی اقتصاد را مبنای بررسی خود قرار دهند. 
وی ادامه داد: کلید کار در این است که ضوابط و مقررات حضور جوانان در عرصه توسعه کشور آسان شود و نیازهای قوانین جدید برای این دوره رفع شود و با همکاری بخش‌های تخصصی دولت، زمینه‌های سرمایه‌گذاری و حضور بدنه ملت به طور واقعی در پویایی اقتصاد فراهم شود، البته در این مسیر از سازوکاری که رهبر معظم انقلاب در هماهنگی قوا تدارک دیده‌اند نیز می‌توان استفاده کرد. 
رییس مجلس همچنین گفت: کمیسیون‌ها هم در اصلاح قوانین و بهسازی زمینه‌های توسعه متناسب با این دوره باید اقدام کنند و هم پیشنهاداتی برای تصمیمات شورای هماهنگی فراهم کنند تا از توان همه قوا استفاده شود. 
آمریکا و رژیم صهیونیستی به هر دری برای وارد کردن نابسامانی امنیتی در منطقه می زنند 
لاریجانی در مورد مسائل منطقه ای نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر تمام تلاش خود را برای سرکوب جریان تروریسم به کار گرفت تا در سوریه و عراق، داعش و سایر گروه های تروریستی نتوانند امنیت منطقه را به هم بزنند اما همه می دانند پشت فوران جریان تروریسم در منطقه قدرت های بزرگ و برخی کشورهای نادان منطقه بوده و هستند اما با استقامت ملت کمر جریان تروریسم شکسته شد. 
وی افزود: اگرچه دنباله های آنان هنوز هم تحرکاتی دارند، با حمایت های این کشورها شاهد اقدام ایذایی در مریوان بودیم و فرزندانی از ملت ایران به شهادت رسیدند. 
رییس مجلس تصریح کرد: این حادثه نشان می دهد هدف تروریست ها امنیت ملت ایران بوده و هست، تلاش نظام جمهوری اسلامی در این سال ها صیانت از امنیت ملی کشور بوده است و بدون امنیت نمی توان به هیچ توسعه ای دست یافت. 
لاریجانی گفت: با حمایت از بنیه دفاعی کشور جهت حفظ امنیت ملت نیز یکی از ضروریات این دوره است که ان شاء الله با صلابت پیگیری می شود. 
وی در ادامه به تصمیم نفرت انگیز رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته اشاره کرد و اظهار داشت:حادثه نفرت انگیز پارلمان رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته نشانگر آن است که آمریکا و رژیم صهیونیستی به هر دری برای وارد کردن نابسامانی امنیتی در منطقه می زنند. 
وی خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی که سال ها با توافقاتی نظیر اسلو ژست مصالحه برای فلسطینی ها را می گرفتند یک باره از لاک حقوق بشری خود خارج شدند و خلاف همه نظامات بین المللی تصمیمی کاملا نژادپرستانه را در پارلمان رژیم صهیونیستی تصویب کردند که به فلسطینی ها حقی را در سرزمین آبا و اجدادی خود نمی دهند و آن را یک سرزمین یهودی با زبان عبری نامیدند. 
عضو شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: ظاهرا معامله فضاحت بار غرب که آقای ترامپ نوید آن را می داد رخ کریه خود را نشان داد، این تصمیم ناشیانه آغاز یکسری مناقشات در منطقه خواهد بود و حتی همپیمانان آمریکا نیز این اقدام را تقبیح کردند. 
لاریجانی گفت: ملت رشید فلسطین و ملت های منطقه اجازه نخواهند داد صهیونیست های پررو منطقه را مجددا دچار هرج و مرج کنند. 
وی این اقدام نژادپرستانه را به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی محکوم کرد و از مجامع بین المللی به ویژه اتحادیه بین المجالس اسلامی خواست هر چه سریع تر با تشکیل جلساتی در این زمینه برای مقابله با این اقدام یهودگرایانه اقدامات لازم را برای مقابله با این دسیسه گران انجام دهد. 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi