نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 15971 تاریخ انتشار: ۳۰ / ۰۴ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

زاگرس جنوبی سال گذشته بیش از ۵۸ میلیارد متر مکعب گاز تولید کرده است

        سال گذشته بیش از ۵۸ میلیارد متر مکعب گاز و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه میعانات گازی و نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی تولید شده که ارزش انرژی آنها معادل با ۳۸۵ میلیون بشکه نفت است. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، مدیر عامل شرکت بهره برداری […]

 

 

 

 

سال گذشته بیش از ۵۸ میلیارد متر مکعب گاز و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه میعانات گازی و نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی تولید شده که ارزش انرژی آنها معادل با ۳۸۵ میلیون بشکه نفت است. 

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در حاشیه مجمع سالیانه رسیدگی صاحبان سهام و صورت های مالی این شرکت از تحقق ۱۰۱ درصدی تولید گاز و ۱۰۳ درصدی تولید نفت طی سال ۱۳۹۶ خبر داد و افزود: سال ۱۳۹۶ اهداف امور مالی شرکت در راستای اصلاح الگوی مصرف و استفاده بهینه از منابع مالی، تجهیزات و ماشین آلات به منظور ارتقا سطح بهره وری محقق شده است.

غلامحسین منتظری در رابطه با اقدامات تعمیراتی زاگرس جنوبی، گفت: سال گذشته در مجموع بیش از ۲۴۵ هزار نفر ساعت کار تعمیرات اساسی روی تاسیسات تولیدی، فرآورشی و خطوط لوله صورت گرفت و عملیات توپکرانی هوشمند روی بیش از ۱۵۰ کیلومتر خطوط لوله با موفقیت انجام شد.
وی افزود: با انجام اقدامات مهندسی نفت و اسیدکاری موثر روی هفت حلقه چاه، میزان دو میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز به تولید این شرکت افزوده شد.
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از متوسط تولید روزانه ۱۵۸ میلیون متر مکعب گاز در سال جاری خبر داد و افزود: متوسط تولید روزانه گاز این شرکت ۱۵۸.۲ میلیون متر مکعب و شش هزار بشکه نفت است . همچنین امسال حفاری چهار حلقه چاه تولیدی به اتمام می رسد. شش حلقه چاه جدید نفتی و گازی نیز در دستور حفاری قرار دارد.

 

بر اساس این گزارش، شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی یکی از سه شرکت زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که بیش از ۳۰ درصد گاز مصرفی کشور را تامین می کند. در حال حاضر این شرکت دارای پنج منطقه عملیاتی نار و کنگان، آغار و دالان، پارسیان، سرخون و گشوی جنوبی و سروستان و سعادت آباد است که شامل ۹ میدان گازی آغار، دالان، نار، کنگان، سرخون، تابناک، هما، وراویژ ، شانول و دو میدان نفتی سعادت آباد و سروستان است. گستره عملیاتی این شرکت در استان های فارس، بوشهر و هرمزگان است و در آینده با بهره برداری از میادین اکتشافی جدید به استان های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری نیز توسعه می یابد. علاوه بر ۱۱ میدان فعال ، ۳۷ میدان اکتشافی جدید در حوزه عملیاتی این شرکت قرار دارد که طی سال های آتی توسعه و راه اندازی تعدادی از آنها در برنامه قرار دارد.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi