نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 15635 تاریخ انتشار: ۲۲ / ۰۴ / ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر نیرو:سرمایه گذاری در تولید برق خورشیدی افزایش می یابد

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، رضا اردکانیان روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح های سد سازی استان اردبیل درگفت و گو با خبرنگاران افزود: افزایش تولید برق از منابع مختلف در برنامه توسعه ای کشورمی باشد و هم اکنون نیز خطوط فشار قوی انتقال برق جمهوری اسلامی ایران به تمام کشورهای همسایه متصل بوده […]

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، رضا اردکانیان روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح های سد سازی استان اردبیل درگفت و گو با خبرنگاران افزود: افزایش تولید برق از منابع مختلف در برنامه توسعه ای کشورمی باشد و هم اکنون نیز خطوط فشار قوی انتقال برق جمهوری اسلامی ایران به تمام کشورهای همسایه متصل بوده و در حال تبدیل به هاب بزرگ تولید و انتقال برق هستیم.
وی اضافه کرد: با وجود اجرای طرح های مختلف هم اکنون در کشور حدود ۵۰۰۰ مگاوات کمبود برق وجود دارد که باید با صرفه جویی بیشتر از این دوره پرمصرف که عمدتا ناشی از گرمای هواست، عبور کنیم.
او اظهار داشت: امسال به علت گرمای هوا، مشکل کمبود برق نه تنها در ایران بلکه در کشورهای همسایه نیز وجود دارد بطوریکه در روزهای اخیر در کشور جمهوری آذربایجان کل شبکه برق برای مدتی قطع و از مدار خارج شد. 
هدر رفت آب از مشکلات کشور است 
وزیر نیرو با اشاره به اینکه هدررفت آب از بزرگترین مشکلات موجود در مدیریت منابع آب کشور است، گفت: متاسفانه طبق گزارش های رسمی فقط در منطقه مغان بیش از ۱۲۰ میلیون مترمکعب آب در شبکه های انتقال آب از بین می رود.
اردکانیان ادامه داد: کم آبی واقعیتی کتمان ناپذیر و جزیی از واقعیت اقلیم ایران است، امسال نیز بارش ها به طور میانگین ۲۶ درصد کمتر از سال قبل بوده ، تامین آب مطمئن وظیفه دولت می باشد اما مدیریت مصرف وظیفه ای میان بخشی بوده و باید همه عوامل موثر در آن مشارکت کنند.
وی تاکید کرد که هیچ برنامه و طرحی برای صادرات یا فروش آب به هیچ کشوری وجود ندارد و در روزهای اخیر که مردم برای تامین آب و برق مورد نیاز در زحمت هستند عده ای مغرضانه شایعه صادرات راه انداخته اند.
اردکانیان بیان کرد: با عنایت مقام معظم رهبری و دستور رییس جمهوری تقریبا تمام آب های مرزی کشور با رعایت ضوابط بین المللی مهار شده و بجز حقابه های متعارف کشورهای همسایه آبی از کشورخارج نمی شود.
به گفته وی، مهار آب های مرزی محدود به مرزهای کشور بوده وما باید در داخل کشور و بین استان ها به دنبال مدیریت بهینه آب باشیم.
او اضافه کرد: در عمل نمی توان آب های داخل یک استان را محصور کرد و اگر نتوانیم آب موجود را عادلانه تقسیم کنیم بسیاری از جمعیت کشور باید از سرزمین خود کوچ کنند.
** طرح های آب و برق به ارزش ۶۰ هزار میلیارد ریال در استان اردبیل در حال اجراست 
وزیر نیرو همچنین گفت: هم اکنون هفت طرح تامین آب ، سد سازی و شبکه آبیاری و زهکشی در استان اردبیل با سرمایه گذاری حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال در حال اجرا بوده و در دولت دوازدهم به بهره برداری خواهد رسید.
اردکانیان افزود: با توجه به منابع آب موجود در استان با تکمیل شبکه ها و مدیریت و استفاده بهینه از منابع موجود؛ برای تامین آب مطمئن و پایدار مورد نیاز بخش های مختلف شرب،کشاورزی و صنعت این استان به جمع بندی های خوبی رسیده ایم.
وی اضافه کرد :استان اردبیل در برخورداری از شبکه آب روستایی نسبت به میانگین کشوری وضعیت بهتری دارد اما وضعیت موجود مطلوب نبوده و برای تامین آب و منابع مالی لازم جهت توسعه شبکه های روستایی اقدام خواهیم نمود.
به گفته او ، با انجام کار کارشناسی به طرح های در دست اجرای استان کمک خواهد شد و با فضای خوب همکاری که در بین مدیران وجود دارد نتایج خوب و تعیین کننده ای بدست خواهد آمد.
بازدید هوایی از سد خدا آفرین و رود خانه ارس ، بهره برداری از پست ۲۳۰ کیلو ولت نصیرلو گرمی ، بازدید از سد عمارت و احمد بیگلو ، بازدید از تصفیه خانه فاضلاب نیر و سد گیوی و دیدار با امام جمعه از جمله برنامه های سفر ۲ روزه وزیر نیرو به استان اردبیل است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi