نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 15613 تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۴ / ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سه برابر بیشتر از میانگین جهانی ظروف پلاستیکی تولید می‌کنیم

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، عبدالحسین رحیمی (مدیرعامل سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهرداری تهران) صبح امروز در مراسمی که به مناسبت روز بدون نایلکس برگزار شد، گفت: شورای شهر به عنوان نهاد قانون‌گذار سال ۸۸ شهرداری تهران را موظف می‌کند تا در الگوی مصرف کیسه‌های پلاستیکی تغییری ایجاد کند و ستاد محیط زیست […]

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، عبدالحسین رحیمی (مدیرعامل سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهرداری تهران) صبح امروز در مراسمی که به مناسبت روز بدون نایلکس برگزار شد، گفت: شورای شهر به عنوان نهاد قانون‌گذار سال ۸۸ شهرداری تهران را موظف می‌کند تا در الگوی مصرف کیسه‌های پلاستیکی تغییری ایجاد کند و ستاد محیط زیست و دستگاه‌های ذیربط موظف می‌شوند اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرعامل سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهرداری تهران ادامه داد: بر اساس مصوبه شورا قرار شد در میدان مرکزی ما یک واحد تولیدی نایلکس شکل بگیرد تا با استفاده از تکنولوژی جدید و نانو نایلکس‌های تجزیه‌پذیر و پایه گیاهی تولید کند.

وی ادامه داد: در ابتدا فقط ۲۰ درصد تولید نایلکس تجزیه‌پذیر و پایه گیاهی داشتیم که امروز به صد در صد افزایش یافته است؛ یعنی ۵۰ درصد پلاستیک‌ها تجزیه‌پذیر و ۵۰ درصد دیگر گیاهی هستند.

رحیمی افزود: بر اساس گزارش‌های انجمن فرآوری پلاستیک اروپا، سالانه ۳۰۰ میلیون تن ظرف پلاستیکی در دنیا تولید می‌شود و متاسفانه ایران جزو ۱۰ کشور نخست در زمینه مصرف ظروف پلاستیکی است و سه برابر بیشتر از میانگین جهانی ظروف پلاستیکی تولید می‌کند.

مدیرعامل سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهرداری تهران با تاکید بر اینکه شهروندان باید در راستای سلامت خود و محیط زیست اقدام کنند با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در این خصوص تصریح کرد: از خرداد امسال در تمامی میادین میوه و تره‌بار اگر خریداران از کیسه پلاستیک استفاده نکنند به ازای هر کیسه ۵۰ تومان تخفیف می‌گیرند.

وی ادامه داد: یعنی اگر کسی ۱۰ کیلو میوه یا مایحتاج خود را از میادین تهیه کند ۵۰۰ تومان تخفیف می‌گیرد به شرطی که از کیسه پلاستیکی استفاده نکرده باشد.

مدیرعامل سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهرداری تهران در انتها خاطرنشان کرد: از سال ۹۰ در تمامی مراکز میدان میوه و تره‌بار نایلکس تجزیه پذیر توزیع شده و در حال حاضر ۱۰۰ %نایلکس ‌های توزیع شده در سازمان میادین تجزبه پذیر با پایه گیاهی هستند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi