نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 15451 تاریخ انتشار: ۱۷ / ۰۴ / ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کدام استانها بالای ۶۰ درصد کسری بارش دارند؟

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۶) تا نیمه تیرماه (۱۵ تیرماه ۹۷) مجموع بارش های کشور به ۱۶۶.۷ میلیمتر رسید. ثبت ۱۶۶.۷ میلیمتر بارش در سال جاری در حالی است که در مدت مشابه […]

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۶) تا نیمه تیرماه (۱۵ تیرماه ۹۷) مجموع بارش های کشور به ۱۶۶.۷ میلیمتر رسید.

ثبت ۱۶۶.۷ میلیمتر بارش در سال جاری در حالی است که در مدت مشابه سال قبل شاهد ثبت ۲۲۶.۵ میلیمتر بارش بودیم که مقایسه این دو رقم از کاهش ۲۶.۴ درصدی بارش ها در سال آبی جاری حکایت دارد.

همچنین در مدت مشابه به صورت متوسط در درازمدت (آمار ۴۹ ساله) میزان بارش های کشور ۲۳۹.۱ میلیمتر بوده که مقایسه این رقم با میزان بارش های سال آبی جاری، نشان دهنده افت ۳۰.۳ درصدی بارش ها است.

بررسی آمار بارش های ایران به صورت استان به استان نشان می دهد که در برخی استانهای کشور، کسری بارش ها نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۶۰ درصد می رسد.

در این بین شدیدترین کاهش بارش را در استان هرمزگان با ۷۹.۴- درصد شاهد هستیم. پس از آن استانهای سیستان و بلوچستان با ۷۱.۹- درصد، کرمان با ۶۹.۴- درصد، فارس با ۶۵.۷- درصد و بوشهر با ۶۰.۵- درصد دیگر استانهای کشور با کاهش بارش بیش از ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته هستند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi