نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14909 تاریخ انتشار: ۱۶ / ۰۳ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزارت نفت به تعهد گازرسانی روزانه ۱۰ روستا پایبند است

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: مطابق وعده شرکت ملی گاز به رئیس‌جمهوری، تا پایان امسال هر روز به ۱۰ روستا گازرسانی می‌کنیم. سعید مومنی از گازرسانی به ۱۰ روستا در هر روز تا پایان امسال خبر داد : وزارت نفت و شرکت ملی گاز به رئیس‌جمهوری قول داده‌اند که هر روز ۱۰ روستا […]


مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: مطابق وعده شرکت ملی گاز به رئیس‌جمهوری، تا پایان امسال هر روز به ۱۰ روستا گازرسانی می‌کنیم.
سعید مومنی از گازرسانی به ۱۰ روستا در هر روز تا پایان امسال خبر داد : وزارت نفت و شرکت ملی گاز به رئیس‌جمهوری قول داده‌اند که هر روز ۱۰ روستا را گازرسانی کنند، ما همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا نسبت به این تعهد پایبند باشیم و آن را محقق کنیم.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز، اکنون ۵ هزار و ۲۲۰ روستا در حال اتمام مراحل گازرسانی هستند، افزون بر این، ۵۴ شهر نیز به‌زودی از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز، با بیان این‌که تا پایان امسال ۳ هزار و ۶۰۰ روستا به جمع روستاهای گازرسانی شده می‌پیوندد، تصریح کرد: با این حساب، ساکنان بخش عمده‌ای از روستاها که هنوز از سوخت مایع استفاده می‌کنند تا پایان امسال طعم شیرین آرامش استفاده از گاز طبیعی را خواهند چشید.

بودجه گازرسانی از محل دریافت وام و بند «ق» تامین می‌شود

به گفته وی، تامین بودجه گازرسانی شهری و روستایی کشور بر اساس قانون مصوب سازمان مدیریت برنامه و بودجه و نیز مجلس شورای اسلامی، تامین می‌شود.

مومنی در این باره اظهار کرد: بخش عمده بودجه گازرسانی، باید از طریق وام تامین شود. در این زمینه مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز، مدیریت امور مالی و شرکت‌های گاز استانی مذاکراتی با بانک‌ها انجام داده‌اند تا بر اساس قانون بودجه امسال، ۵ هزار میلیارد تومان از این بودجه را از محل وام‌های بانکی تامین کنیم.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با اشاره به این‌که استفاده از بند «ق» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۳ از دیگر راه‌های تامین بودجه گازرسانی به‌ویژه در مناطق جنوب و جنوب‌شرق کشور است، یادآور شد: همانطور که پیش از این نیز اعلام شده، قطع بودجه حاصل از دریافت آبونمان لطمه شدیدی به خدمت‌رسانی به مشترکان و نگهداشت شبکه گازرسانی کشور می‌زند که تاکنون جایگزینی برای این بودجه پیش‌بینی نشده و در صورتی که این وضع ادامه یابد با مشکلات فراوانی روبه‌رو خواهیم شد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi