نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14697 تاریخ انتشار: ۰۳ / ۰۲ / ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سیاست نظام و دولت حمایت از تولید حداکثری نفت و گاز است رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی سیاست کنونی نظام و دولت را در شرایطی که آمریکا و عربستان به دنبال تضغیف صنعت نفت ایران هستند را حمایت از تولید حداکثری نفت و گاز اعلام کرد.

سیاست نظام و دولت حمایت از تولید حداکثری نفت و گاز است رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی سیاست کنونی نظام و دولت را در شرایطی که آمریکا و عربستان به دنبال تضغیف صنعت نفت ایران هستند را حمایت از تولید حداکثری نفت و گاز اعلام کرد. به گزارش اهوازنو، نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس شورای […]

سیاست نظام و دولت حمایت از تولید حداکثری نفت و گاز است
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی سیاست کنونی نظام و دولت را در شرایطی که آمریکا و عربستان به دنبال تضغیف صنعت نفت ایران هستند را حمایت از تولید حداکثری نفت و گاز اعلام کرد.

به گزارش اهوازنو، نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، روز دوشنبه (سوم اردیبهشت‌ماه) از تاسیسات طرح ان‎جی‎ال ۳۱۰۰ دهلران و طرح توسعه میدان مشترک آذر بازدید کردند و در نشستی مشترک با شجاع‌الدین بازرگانی، معاون پارلمانی وزیر نفت و مدیران عامل شرکت‎های متن، نفت مناطق مرکزی، اویک، توسعه سروک آذر و همچنین مجریان و کارشناسان مرتبط، در جریان آخرین وضعیت پیشرفت این طرح‎ها قرار گرفتند.

فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در راس هیئت نمایندگان با اشاره به گستردگی حوزه فعالیت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در بخش های مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، انرژی اتمی و انرژی های نو، گفت: این کمیسیون در بحث برنامه ششم توسعه، بودجه سنواتی، بازدید و نظارت بر پروژه ها و اصلاح برخی قوانین، تصحیح اساسنامه ها در بحث قراردادهای مهم و نظارت بر مجموعه نفتی تحت هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی و شورای عالی انرژی نیز مسئولیت های بزرگ و سنگینی بر دوش دارد.
وی افزود: نگاه اعضا کمیسیون انرژی به مناطق جدای از حوزه انتخابی شان، ملی است. با این نگرش که بتوانند بیرقی که به نام اسلام از کشور سر برافراشته را همیشه به اهتزار در آورند و خدمتگزار خوبی برای مردم باشند.
حسنوند گفت: این اطمینان را می دهم که اعضای کمیسیون انرژی، مطالبات تمامی مناطق را با دلسوزی دنبال می کند.
وی توضیح داد: نمایندگان کمیسیون انرژی در بازدید از مناطق عملیاتی همواره چند موضوع را با هم دنبال می کنند که از میان آنها می توان به بررسی مسائل فنی برای رفع موانع احتمالی، پیگیری مسائل مربوط به تامین منابع مالی، فراهم سازی بستر مورد نیاز سرمایه گذاری و مهمتر از همه حمایت از کالای ایرانی و شرکت های ایرانی در اجرای پروژه ها، ایجاد اشتغال، محرومیت زدایی و عمل به مسئولیت های اجتماعی اشاره کرد.
حسنوند افزود: در ضمن گفتنی است که اعضا کمیسیون انرژی در جریان تمامی اطلاعات و جزئیات ریز توسعه میدان های نفتی و گازی، هستند و همه این موارد در هیئت عالی نظارت بر منابع نقتی به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.
وی با تاکید بر توجه ویژه کمیسیون انرژی به میادین مشترک، گفت: در میدان های مشترک ایران با عراق، این عراق نیست که کار می کند بلکه شرکت های آمریکایی و انگلیسی هستند، از این رو ما باید توان و قدرت خود را در بخش اکتشاف و تولید را به اندازه ای بالا ببریم که رئیس جمهوری آمریکا جرات نکند بگوید که در موضوع برجام و موارد دیگر نیازی به چند میلیون بشکه نفت و گاز ایران ندارد.
حسنوند تاکید کرد: ایران باید تولید نفت و گاز خود را آنقدر افزایش دهد تا در معاملات بین المللی، سیاسی و امنیتی، نفت و گاز به عنوان یک پارامتر مثبت در حوزه امنیت ملی باشد.
وی در ارتباط با پروژه های ان جی ال ۳۱۰۰ و طرح توسعه میدان نفتی آذر که مورد بازدید اعضا کمیسیون انرژی قرار گرفت، گفت: پیش از این بازدید، اعضا کمیسیون جلسه های مختلفی با وزیر نفت، مدیرعامل شرکت نفت، مدیرعامل گروه اویک، مدیرعامل شرکت متن و مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی داشته اند و در جریان تمام مسائل و جزئیات هستند. تصور نرود که نمایندگان تنها در یک برنامه بازدید یک روزه در جریان روند توسعه این پروژه ها قرار گرفته اند.
حسنوند افزود: یکی از دلایل اصلی حضور ما در منطقه خسته نباشید و خدا قوت قلبی و صادقانه نمایندگان مجلس و به ویژه رئیس مجلس و اعضای کمیسیون انرژی به کارکنان تلاشگر صنعت نفت در استان ایلام است که با زحمت کارکنان و متخصصان خود درست در نقطه صفر مرزی، اقتدار اقتصادی، فنی، سیاسی و نظامی ایران را به دنیا نشان می دهد.
وی افزود: تلاشگران صنعت نفت امروز در میدان های مشترک پرچم جمهوری اسلامی ایران و انقلاب را به اهتزار درآورده اند تا دیگران بدانند این طرف مرز، دنیایی از آبادانی و عمران و چشم اندازی از آینده ای روشن است.
وی از تلاش نمایندگان کمیسیون انرژی برای تقویت مجموعه نفت و رفع موانع پیش روی توسعه پروژه ها در حوزه قانونگذاری، ورود تکنولوژی، سرمایه گذاری، انعقاد قرارداد با کشورهای دیگر خبر داد و گفت: یکی از موضوعات مورد تاکید در جلسه گذشته روسای سه قوه، ضرورت تلاش و همراهی به منظور پیشبرد قراردادها و جذب سرمایه در حوزه اقتصادی بود که مجلس از این مهم غفلت نخواهد کرد.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه سیاست نظام و دولت حمایت از تولید حداکثری نفت و گاز است، گفت: هم اکنون آمریکا به دنبال ایجاد شرایطی برای محدود کردن فروش نفت خام ایران و متعاقب آن کاهش تولید نفت کشور و از بین بردن جایگاه ایران در معادلات جهانی است. عربستان نیز به دنبال منصرف کردن شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در ایران با پیشنهادهای مالی کلان است از این رو در چنین شرایطی سیاست نظام و دولت حمایت از تولید حداکثری نفت و گاز است.
وی به سختی‎های کار در مناطق عملیاتی نفت اشاره کرد و گفت: با رسیدن تابستان، در این مناطق گرمای حدود ۶۰ درجه حاکم می‎شود و وضع کاری سختی را برای کارکنان ایجاد می‎کند. همه باید تلاش و حمایت کنیم تا چرخ صنعتی که به واسطه این مرارت‎ها به حرکت در می‎آید، با قدرت به کار خود ادامه دهد.
این نماینده مجلس، بار دیگر به سهم ۱۴,۵ درصدی نفت از درآمدهای نفتی اشاره کرد و با بیان این‌که وزارت نفت با چنین سهم ناچیزی مورد اجحاف قرار گرفته است، عنوان کرد: کمیسیون انرژی با درک این مشکل، از هیچ تلاشی برای افزایش این سهم دریغ نکرده است و امیدواریم این رویکرد در ‌آینده تغییر کند.

در این نشست، دیگر نمایندگان نیز بحث‎های مختلفی را مطرح کردند که اشاره به محدودیت‎های تامین منابع مالی در صنعت نفت، قدردانی از ایفای مسئولیت‎های اجتماعی وزارت نفت و درخواست رسیدگی بیشتر این وزارتخانه به رفاه مردم ساکن در مناطق همجوار مناطق عملیاتی و اشتغال‌زایی برای نان، از رئوس این مباحث بود که در ادامه به آن اشاره می شود:

علی محمد احمدی؛ نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی

اظهار کرد: پروژه ان جی ال ۳۱۰۰، پروژه ای است که می تواند پاسخگوی مناسبی برای مطالبات مردمی در حوزه اشتغال باشد.
وی موضوع تامین منابع مالی را از جمله چالش های اجرای پروژه های نفتی خواند و گفت: تامین منابع مالی همواره با سختی های خاص خود همراه است اما خوشبختانه شرکت اویک توانست بر این چالش غلبه کند و از این پس می تواند امیدوارانه و بدون شک و تردید این پروژه را به سرانجام برساند و پاسخگوی مطالبات مردم منطقه باشد.
وی افزود: با توجه به دغدغه های مردم در حوزه اشتغال، انتظار می رود در طی سه چهار سال اجرای این پروژه استفاده از نیروهای بومی در اولویت کاری باشد.
میرزایی؛ نماینده مردم ایلام در مجلس نیز خواست که گروه اویک با انجام برنامه ریزی، درصد استفاده از نیروهای بومی در پروژه ساخت کارخانه ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران را افزایش دهد.

سید محسن موسوی؛ امام جمعه دهلران

امام جمعه دهلران با تاکید بر توجه به بازسازی و عمران دهلران به عنوان شهری که ۸ سال به طور مستقیم درگیر جنگ و دفاع مقدس بوده است، گفت: دهلران وسیع ترین و پرجمعبت ترین شهر استان ایلام است که بیش از ۹۲ درصد نفت غرب کشور را در خود جای داده از این رو ارتقا این شهر می تواند به ارتقا نظام و کشور نیز کمک کند.
وی خواهان همکاری نمایندگان کمیسیون انرژی با نمایندگان استان ایلام شد و درخواست کرد که اعضا کمیسیون با تسهیل شرایط تخصیص بودجه موجبات تسریع پروژه ان جی ال دهلران را فراهم کنند.
ایجاد شهرک نفتی در دهلران و توجه به نیروهای کارگری ساده و متخصص، توجه به شکل ظاهری شهر و توسعه اماکن فرهنگی، ورزشی، تفریجی و وضعیت راه ها و جاده دسترسی نیز از دیگر خواسته های امام جمعه دهلران از نمایندگان کمیسیون انرژی در حوزه زدودن محرومیت از چهره این شهر بود.

احمد کرمی؛ سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام

کرمی با بیان اینکه شهرستان دهلران یک سوم مساحت استان ایلام و ۲۲۰ کیلومتر از ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک استان را به خود اختصاص داده است، گفت: خوشبختانه در بخش توسعه صنایع نفت و گاز در این شهرستان اقدامات خوبی در حال انجام است.
وی احداث شهر ک نفتی در دهلران، ایجاد اشتغال در منطقه، سرعت بخشی به اجرای پروژه ان جی ال و افزایش درصد اختصاص اعتبارات نفت و گاز به پروژه های عمرانی را خواستار شد و گفت: مجلس می تواند با ایجاد مشوق های لازم در این منطقه به جذب سرمایه گذار کمک کند.

علی بختیار؛ نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی

بختیار گفت: ماهیت پروژه های ان جی ال به دلیل تاخیر در تامین اعتبارات، معمولا زمانبر است از این رو زمانی به بهره بردای می رسند که میزان گازهای همراه نفت کاهش یافته و دیگر جوابگوی تامین خوراک کارخانه نیست از این رو باید موضوع تامین اعتبار به شدت مورد توجه باشد و اعضا کمیسیون انرژی باید به این موضع دقت کنند
وی افزود: در سال ۲۰۲۰ شرایط سختگیرانه ای در مجامع بین المللی و به ویژه کنوانسیون کیوتو در حوزه مقابله با گازهای گلخانه ای داریم از این جهت بهره برداری از پروژه ان جی ال دهلران در زمان مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از آنجا که محصول این کارخانه نیز خوراک پتروشیمی دهلران باید زوتر اجرایی شود.

عدل هاشمی پور؛ نماینده مردم کهکیلویه در مجلس شورای اسلامی

هاشمی پور گفت: گروه اویک یکی از بهترین شرکت های تخصصی وزارت نفت است و یک برند است که می تواند نقش مهمی در عمل به مسئولیت های اجتماعی در دهلران داشته باشد و جوانان این منطقه را از سر در گمی نجات دهد.
وی با تاکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی باید در عمل ثابت شود، گفت: موضوع اشتغال نیروهای بومی از جمله دغدغه های مردم مناطق محروم است که در این راستا از شرکت اویک می خواهیم که در به کارگیری نیروی انسانی بومی دقت نظر بیشتری داشته باشد.
هاشمی پور خواهان نصب تابلو روزشمار برای پروژه ساخت کارخانه ان جی ال دهلران شد و گفت: این امر می تواند دلخوشی ای برای مردم منطقه باشد.
عمل به مسئولیت های اجتماعی، محرومیت زدایی، انجام فعالیت های عام المنفعه، بهسازی و آسفالت محوطه کارگاه نیز از دیگر درخواست های نماینده کهکیلوبه از گروه اویک و نمایندگاه کمیسیون انرژی بود.

قاسم ساعدی؛ نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی

ساعدی گفت: نمایندگان مجلس، نمایندگان ملت هستند و همه مناطق را حوزه های انتخاب خود تلقی می کنند.
وی اظهار کرد: از شرکت اویک می خواهیم که استفاده از نیروهای بومی در جهت رفع بیکاری و دمیدن روح امید و نشاط در جوانان را به عنوان یک اصل و قانون در برنامه کاری خود داشته باشند. این موضوع آنقدر اهمیت دارد که رئیس جمهوری در قالب یک ماده قانوبی به تمام دستگاه ها ابلاغ کرده اند.
ساعدی ادامه داد: از وزرات نفت نیز انتظار می رود که توسعه مناطق محروم و گسترش صنایع جانبی را مدنظر داشته باشد چون که این امر نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه عمرانی و صنعتی مناطق دارد.

سعید ناصری پور؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب

ناصری پور؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نیز خواهان برگزاری جلسات فنی و تخصصی با محوریت بررسی مسائل و موانع تولید شد و گفت: این اقدام می تواند به پیشرفت موازی پروژه ها که با هم همپوشانی دارند کمک کند و ملزومات تامین به موقع خوراک را فراهم کند.

سکینه الماسی؛ نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی

الماسی، دهلران را یک شهرستان زرخیر خیز با استعدادهای ذاتی خاص و خدادادی معرفی کرد و گفت: ما نمایندگان آمده ایم تا تصمیم های خوب و موثری برای مردم این منطقه بگیریم تصمیماتی که در نهایت ایجاد اشتغال و کمک به مردم بومی را در پی خواهد داشت.
وی گفت: انتظار ما از گروه اویک به عنوان یک مجموعه با سابقه در اجرای پروژه های صنعت نفت این است که در جهت تحقق ماده ۴۷ که همان به کارگیری نیروی های بومی است دقت نظر داشته باشند چون از آدم های بزرگ، کارهای بزرگ می خواهیم. امیدواریم که درصد جذب نیروهای بومی در پروژه ان جی ال دهلران به ۹۰ درصد برسد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi