نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14402 تاریخ انتشار: ۰۶ / ۱۲ / ۱۳۹۶ - ۹:۵۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

اوپک و متحدانش می‌توانند در ۲۰۱۹ کاهش تولید نفت را تعدیل کنند

اوپک و متحدانش می‌توانند در ۲۰۱۹ کاهش تولید نفت را تعدیل کنند وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که تولیدکنندگان عضو و غیر عضو اوپک می‌توانند در سال آینده میلادی محدودیت تولید خود را به تدریج بر طرف کنند. به گزارش خبرگزاری رویترز از دهلی نو، وزیر انرژی عربستان دیروز (شنبه، پنجم اسفند ماه) اعلام کرد […]

اوپک و متحدانش می‌توانند در ۲۰۱۹ کاهش تولید نفت را تعدیل کنند

وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که تولیدکنندگان عضو و غیر عضو اوپک می‌توانند در سال آینده میلادی محدودیت تولید خود را به تدریج بر طرف کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از دهلی نو، وزیر انرژی عربستان دیروز (شنبه، پنجم اسفند ماه) اعلام کرد این کشور امیدوار است سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش بتوانند سال آینده میلادی محدودیت تولید خود را برطرف کنند و همچنین چارچوبی دائمی برای تثبیت بازار نفت پس از پایان توافق جهانی کاهش تولید نفت بیافرینند.

وی افزود: اوپک و متحدانش به بازگرداندن توازن و ثبات به بازار نفت متعهد هستند و او امیدوار است که امکان پایان محدودیت تولید در سال آینده میلادی وجود داشته باشد.

وزیر انرژی عربستان گفت: پژوهشی در حال انجام است و زمانی که دقیقا بدانیم که متوازن کردن بازار چه الزام‌هایی دارد، گام بعدی را اعلام خواهیم کرد؛ ممکن است گام بعدی پایان دادن به محدودیت تولید باشد.

الفالح افزود: برآورد من این است که این مسئله زمانی در سال ۲۰۱۹ میلادی محقق خواهد شد، ما نمی‌دانیم چه زمانی و چگونه خواهد بود.

وی همچنین اعلام کرد: اوپک مصمم است کامیابی توافق جهانی کاهش تولید را به چارچوبی دائمی با دیگر تولیدکنندگان نفت تبدیل کند و گفت: ما خواهان یک چارچوب همیشگی هستیم که در قالب نظارت بر بازار که امکان تصمیم‌گیری سریع را به ما بدهد، تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک را گردهم بیاورد.

وزیر انرژی عربستان گفت: گمان می‌کنم که تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان همه یاد گرفته‌اند که بازار مهار گسیخته، برای منافع همه بسیار مخرب و آسیب‌زاست.

الفالح یادآور شد که پایبندی تولیدکنندگان نفت به سهمیه تولید خود در ماه ژانویه امسال «استثنایی» بوده است.

از سوی دیگر، به گفته وی بازار نفت افزایش تولید نفت آمریکا را هضم کرده، زیرا کاهش تولید نفت کشورهایی همچون ونزوئلا و مکزیک، رشد تولید ایالات متحده را خنثی کرده است.

شرکت آرامکو عربستان برای سرمایه‌گذاری در ساخت یک پالایشگاه در ساحل غربی هند با ظرفیت تولید روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز، توافقی اولیه امضا کرده است و الفالح اعلام کرد این شرکت در پی خرید سهام در پالایشگاه‌های موجود هند نیز هست.

به گفته وزیر انرژی عربستان، این کشور در چهارچوب توافق یاد شده، یک توافق عرضه نفت نیز امضا خواهد کرد که همانند راهبرد این کشور برای افزایش سهم از بازار در دیگر کشورهای آسیایی است.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

logo-samandehi