نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14203 تاریخ انتشار: ۱۰ / ۱۱ / ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نقش پارس جنوبی در سبد سوخت کشور راهبردی است

مدیرتولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، تامین ۷۰ درصد سبد سوخت گازی کشور از پارس جنوبی را بسیار مهم و راهبردی توصیف کرد و گفت: تولید پایدار گاز در پارس جنوبی همچنان بدون اختلال ادامه دارد. به گزارش اهواز نو” علیرضا عبادی با اشاره به سرما و برف فراگیر و افزایش مصرف سوخت […]

مدیرتولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، تامین ۷۰ درصد سبد سوخت گازی کشور از پارس جنوبی را بسیار مهم و راهبردی توصیف کرد و گفت: تولید پایدار گاز در پارس جنوبی همچنان بدون اختلال ادامه دارد.
به گزارش اهواز نو” علیرضا عبادی با اشاره به سرما و برف فراگیر و افزایش مصرف سوخت در کشور گفت: با توجه به بهره‎برداری از فازهای جدید، افزایش تعداد سکوهای گازی و آمادگی کارکنان، تولید پایدار گاز در پارس جنوبی همچنان بدون وقفه ادامه دارد.

وی افزود: فرآیند برداشت گاز ترش از مخزن، ارسال به بخش خشکی از طریق صدها کیلومتر خط لوله، فرآوری در پالایشگاه‌های گازی و ارسال به شبکه سراسری انتقال گاز، حاصل تلاش شبانه‌روزی کارکنان عملیاتی در شرایط سخت آب و هوایی است و چنین شرایطی مصرف اصولی و بهینه گاز در بخش‌های مختلف را ضروری می‌کند.

مدیرتولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، دستیابی به ظرفیت تولید تکلیفی گاز از پارس جنوبی را نشانگر بلوغ کاری کارکنان این شرکت دانست و افزود: هم‌اکنون با احتساب وضع تولید در تمامی سکوهای گازی پارس جنوبی از جمله سکوهای در دست پیمانکاران، حدود ۹۵ درصد تعهدات عملی شده است.

وی راهبری این سکوها را گامی مهم برای تمرکز بیشتر بر روند تولید، نگهداشت و تحقق کامل تعهدات در برنامه تکلیفی تعیین شده عنوان و ابراز امیدواری کرد این تعهدات با واگذاری سکوهای جدید به‌طور کامل اجرایی شود.

عبادی به بهره‌برداری از ۲۷ سکوی تولیدی این شرکت در میدان پارس جنوبی اشاره و اظهار کرد: هم‌اکنون از این تعداد، ۲۳ سکو به مدیریت تولید و عملیات واگذار شده است.

عبادی با اشاره به این‌که تا پایان دی‌ماه در مجموع ۶ سکو از فازهای جدید به مجموعه سکوهای تحت راهبری مدیریت تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس افزوده شده، اظهار کرد: با واگذاری سکوهای باقیمانده، شمار سکوهای تحت راهبری این مدیریت به ۲۷ سکو می‌رسد.

وی تامین ۷۰ درصد از سبد سوخت گازی کشور در پارس جنوبی را بسیار مهم و راهبردی توصیف کرد و با اشاره به اثرگذاری مستقیم بر ایجاد اشتغال و رشد صنایع پایین دستی گفت: وابستگی ده‌ها مجتمع پالایشگاهی و صنایع پتروشیمی مستقر در منطقه به منابع گازی این میدان، وظیفه مهم کارکنان مدیریت تولید و عملیات در زمینه تولید ایمن و پایدار را بیش ازپیش روشن می‌سازد.

عبادی درباره کیفیت و زمان تعمیرات اساسی سالانه سکوها با اشاره به این‌که در زمینه تعمیر تجهیزات و تامین قطعات یدکی برنامه‌ریزی اصولی انجام شده است، اظهار کرد: در نتیجه این فعالیت‌ها، علاوه بر افزایش کیفیت و کاهش هزینه تعمیرات سالانه، بر اساس برنامه‌های در دست اقدام، از وقفه‌های این تعمیرات در روند عملیات تولید کاسته و به دنبال آن بر میزان تداوم تولید افزوده می‌شود.

مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس در مورد الزام تامین محل اسکان مناسب کارکنان شاغل در بخش فراساحل با توجه به افزایش تعداد سکوهای تولیدی، از برنامه‌ریزی و انتخاب پیمانکار به منظور تامین بارج‌های اقامتی خبر داد و گفت: مطابق برنامه، افزون بر سکوی SPQ۱، در دو نقطه دیگر از میدان، بارج‌های اقامتی با امکانات رفاهی کامل مستقر و به این ترتیب از تعداد نفرات ساکن روی سکوهای تولیدی کاسته می‌شود، ضمن این که با وجود کارگاه‌های تعمیراتی روی این بارج‌ها، ارسال تجهیزات تعمیراتی از سکو به بخش خشکی متوقف و تعمیرات لازم در شناورهای مذکور انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi