نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14175 تاریخ انتشار: ۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم مدیریت صحیح آب برای احیای کشاورزی

به گزارش اهواز نو ، حجت الاسلام مجید ناصری نژاد، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین آب کشاورزی شادگان از رودخانه جراحی و از سد مارون است که متاسفانه اضافه کشت و مدیریت نکردن کشت و برداشت در بالا دست این رودخانه، باعث شده تا کمبود آب به طور جدی شهرستان شادگان […]

به گزارش اهواز نو ، حجت الاسلام مجید ناصری نژاد، نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین آب کشاورزی شادگان از رودخانه جراحی و از سد مارون است که متاسفانه اضافه کشت و مدیریت نکردن کشت و برداشت در بالا دست این رودخانه، باعث شده تا کمبود آب به طور جدی شهرستان شادگان را تهدید کند.

وی اشاره ای به اولویت بندی کشت افزود: در اولویت بندی کشت همه واقف هستند که بین کشت دایم و کشت موقت، اولویت تامین آب با کشت دایم است ولی متاسفانه به دلیل تامین نشدن آب بیش از ۳ میلیون نخل خرما در شادگان در حال خشک شدن هستند.

حجت الاسلام ناصری نژاد گفت: تاکنون ۳ بار آب از پشت سد مارون به نام شهرستان شادگان رها سازی شده ولی به دلیل مدیریت نشدن آن، آب به شادگان نمی رسد و ۷ ماه است که کشاورزان آب کشاورزی دریافت نکرده اند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی وضعیت بیکاری در شادگان را از مرز خط قرمز گذشته برشمرد و بیان داشت: ۲۰ هزار نفر از مردم شادگان از این شهرستان مهاجرت کردند.

وی خواستار تامین حق آبه شادگان از رودخانه کارون شد و اظهار کرد: تامین بخشی از آب مورد نیاز کشاورزان از کانال ریزگرد می تواند بخشی از مشکلات کشاورزان را برطرف کند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi