نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14139 تاریخ انتشار: ۰۳ / ۱۱ / ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

حجت الاسلام ناصري نژاد: تامین آب شادگان در گرو مدیریت آب در بالادست رودخانه جراحی است

نماینده شادگان:تامین آب شادگان در گرو مدیریت آب در بالادست رودخانه جراحی است به گزارش اهواز نو حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در دیدار مردم شادگان که در حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی در مسجد حضرت امیر این شهر برگزار شد اظهار کرد: تامین آب کشاورزی شادگان از رودخانه جراحی و از سد مارون […]

نماینده شادگان:تامین آب شادگان در گرو مدیریت آب در بالادست رودخانه جراحی است

به گزارش اهواز نو حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در دیدار مردم شادگان که در حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی در مسجد حضرت امیر این شهر برگزار شد اظهار کرد: تامین آب کشاورزی شادگان از رودخانه جراحی و از سد مارون است که متاسفانه اضافه کشت و مدیریت نکردن کشت و برداشت در بالا دست این رودخانه، باعث شده تا کمبود آب به طور جدی شهرستان شادگان را تهدید کند.
وی افزود: در اولویت بندی کشت همه واقف هستند که بین کشت دایم و کشت موقت، اولویت تامین آب با کشت دایم است ولی متاسفانه به دلیل تامین نشدن آب بیش از سه میلیون نخل خرما در شادگان در حال خشک شدن هستند.
حجت الاسلام ناصری نژاد گفت:تاکنون سه بار آب از پشت سد مارون به نام شهرستان شادگان رها سازی شده ولی به دلیل مدیریت نشدن آن، آب به شادگان نمی رسد و هفت ماه است که کشاورزان آب کشاورزی دریافت نکرده اند.
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:وضعیت بیکاری در شادگان از مرز خط قرمز نیز گذشته و ۲۰ هزار نفر از مردم شادگان از این شهرستان مهاجرت کردند.
وی از بهره گیری از صنعت با وجود فعالیت فولاد شادگان و شهرک های صنعتی به شرط اشتغال نیروهای بومی، و فعالیت بندر و گمرک، بهره مندی مردم از ته لنجی و صادرات و واردات کالا را از راهکارهای حفظ جمعیت و اشتغال عنوان کرد و افزود:متاسفانه گردشگری با استفاده از مزیت تالاب شادگان امروزه به دلیل بی آبی از بین رفته است.
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، خواستار تامین حق آبه شادگان از رودخانه کارون شد و اظهار کرد: تامین بخشی از آب مورد نیاز کشاورزان از کانال ریزگرد می تواند بخشی از مشکلات کشاورزان را برطرف کند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi