نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13730 تاریخ انتشار: ۲۷ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۹:۲۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرمایه گذاری ۴.۳ میلیارد دلاری در مناطق نفت‎خیز جنوب

  مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به طرح های توسعه ای این شرکت گفت: با مصوبه ای که شورای اقتصاد خواهد داشت، برای توسعه ۲۷ مخزن مناطق نفت خیز جنوب ۴.۳ میلیارد دلار اعتبار اختصاص و صرف اجرای پروژه های حفظ و نگهداشت تولید می شود. به گزارش […]


 

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به طرح های توسعه ای این شرکت گفت: با مصوبه ای که شورای اقتصاد خواهد داشت، برای توسعه ۲۷ مخزن مناطق نفت خیز جنوب ۴.۳ میلیارد دلار اعتبار اختصاص و صرف اجرای پروژه های حفظ و نگهداشت تولید می شود.

به گزارش اهواز نو ، سید عبدالله موسوی ديروز يكشنبه  ۲۶ آذرماه در آیین بزرگداشت روز ملی حمل و نقل اظهار کرد: از این میزان اعتبار حدود ۱.۷ میلیارد دلار برای اجرای طرح های توسعه ای تحت الارضی و مابقی صرف اجرای طرح های سطح الارضی می شود.

وی تصریح کرد: ​این شرکت در نظر دارد در دو سال آینده ضمن جبران کاهش طبیعی تولید، نسبت به افزایش ظرفیت تولید به میزان ۳۴۱ هزار بشکه در روز بر مبنای قراردادی جدید مانند EPCF اقدام کند.

موسوی گفت: مناطق نفت خیز جنوب آمادگی دارد در قالب قراردادهای EPCF حدود ۱۲۴ پروژه سطح الارضی تعریف و اجرا و در تحت الارض نیز حدود ۲۴۰ حلقه چاه را حفاری کند که نشان می دهد در آینده، استان خوزستان به لحاظ مخازن هیدروکربوری دارای ظرفیت های سرمایه گذاری زیادی است.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در ادامه از همه سرمایه گذاران، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، شرکت های دانش بنیان و شرکت هایی که قابلیت کار EPC و EPCF را دارند دعوت کرد از این فرصت استفاده کرده و در اجرای این طرح ها که موجب رونق اقتصادی استان خوزستان و کشور می شود مشارکت کنند.

وی با گرامیداشت روز ملی حمل و نقل گفت​: ​۲۶ آذر ماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۶۲ مبنی بر اعزام کامیون ها به بنادر جنوب کشور و تأمین مایحتاج عمومی مردم در دوران دفاع مقدس است که بزرگداشت چنین روزی نشانه تجدید بیعت با آرمان های امام(ره) است.

به گزارش اهواز نو ، موسوی افزود:​ ترابری از زمان اکتشاف صنعت نفت با این صنعت همراه بوده و در طول این مدت متناسب با بخش های دیگر پیشرفت کرده و امروز بخشی از زنجیره تولید محسوب می شود.

وی با اشاره به لزوم نوسازی و بروزرسانی ناوگان ترابری مناطق نفت خیز جنوب، افزایش سطح آموزش و افزایش ضریب ایمنی را در مجموعه ترابری مورد تاکید قرار داد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi