نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13716 تاریخ انتشار: ۲۶ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهترين تيم عملياتي در رگ سفيد

– -پالایشگاه قشم نیمه اول دی به مدار می‎آید -بهترین تیم عملیاتی در رگ‎سفید فعالیت می‎کند مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران ضمن تشریح روند راه اندازی پالایشگاه قشم و همچنین نصب جکت های حفاری فروزان، از تلاش کارکنان شرکت ملی نفت ایران در منطقه رگ سفید تقدیر کرد و گفت: بهترین تیم مهار چاه […]

-پالایشگاه قشم نیمه اول دی به مدار می‎آید

-بهترین تیم عملیاتی در رگ‎سفید فعالیت می‎کند

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران ضمن تشریح روند راه اندازی پالایشگاه قشم و همچنین نصب جکت های حفاری فروزان، از تلاش کارکنان شرکت ملی نفت ایران در منطقه رگ سفید تقدیر کرد و گفت: بهترین تیم مهار چاه در کشور با بهترین امکانات در حال عملیات در منطقه رگ سفید هستند.

حمید بورد در گفت و گو با خبرنگار  اهواز نو با بیان اینکه پالایشگاه و تأسیسات فرآورشی قشم در حال گذراندن مراحل نهایی راه اندازی است گفت: در ۲ الی ۳ هفته آینده مراحل راه اندازی تکمیل می شود و امیدواریم در نیمه اول دی ماه پالایشگاه در مدار قرار بگیرد.
وی تعداد افراد حاضر برای عملیات راه اندازی را ۳۵۰ نفر بر شمرد و گفت:‌ مراحل راه اندازی بر اساس برنامه پیش می رود و همه تیم های پیمانکار، از جمله تأمین کنندگان قطعات در محل حضور دارند و کارکنان شرکت با کار تیمی خوب، عملیات را پیش می برند.
بورد از گاز سکوی هنگام به عنوان خوراک این پالایشگاه یاد کرد و گفت: ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز به پالایشگاه می رود و گاز تولیدی به شبکه سراسری و بیشتر به خود جزیره هنگام عرضه می شود.
تا پایان سال ۲ چاه میدان فروزان به تولید می‎رسد
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران در ارتباط با نصب سکوی حفاری فروزان گفت:‌ پس از نصب سکوی اول و دوم هم اکنون عملیات راه اندازی سکوی دوم در حال پیگیری است و جکت سوم هم در حال حمل به موقعیت است.
وی از بدی وضعیت جوی به عنوان علت تأخیر ۲ الی ۳ هفته ای عملیات راه اندازی جکت دوم یاد کرد و گفت:‌ با تکمیل راه اندازی جکت ها کار حفاری در میدان فروزان به زودی آغاز می شود.
بورد با اشاره به اینکه برای همه چاه ها برنامه ریزی برای تولید زودهنگام وجود دارد گفت: پس از اتمام حفاری ها منتظر تأسیسات فرآورشی نمی مانیم و برداشت را آغاز می کنیم و تا قبل از پایان سال امیدواریم حداقل ۲ چاه به تولید برسد.
بهترین تیم در رگ سفید فعالیت می‎کند
حمید بورد با بیان اینکه از روز اول حادثه رگ سفید، از سوی شرکت نفت فلات قاره برای کمک رسانی اعلام آمادگی کردیم، گفت:‌ با توجه به امکانات بسیار خوب و تیم قوی تشکیل شده،‌ نمی توان امکانات بیشتر و تیم دیگری را متصور بود.
وی با بیان اینکه در چنین حوادثی باید همه دست به دست برای حل مشکل اقدام کنیم، گفت: نباید سربازانی که در خط مقدم فعالیت می کنند را مورد قضاوت های سیاسی قرار دهیم و انتظار این است که هر فردی توان و امکاناتی را که در اختیار دارد، باید به تیم حاضر کمک کند؛ طرح چنین مسائلی در فضای مجازی و رسانه ها صحیح به نظر نمی رسد.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با ابراز ناراحتی از بیان مسائل غیرکارشناسی در فضای مجازی گفت:‌ مطرح کردن چنین بحث هایی در شبکه های مجازی درست نیست و باید بدانیم که هر چاهی ویژگی های مختص به خود را دارد و مخزن، فشار، دما و نرخ تولید ویژه دارد و نمی توان با مقایسه یک چاه با چاه دیگر ارزیابی خوبی انجام داد؛‌ ضمن آنکه میدان رگ سفید روی گنبد گازی قرار گرفته و از فشار بالایی برخوردار است.
وی از سابقه بلند شرکت ملی مناطق نفت خیز و شرکت ملی حفاری در این حوزه صحبت کرد و افزود: در هیچ جای دیگری در ایران چنین سابقه ای وجود ندارد و سازمان های تخصصی برای چنین فعالیتی در این شرکت ها ایجاد شده است.
سازمان کنترل فوران شرکت نفت فلات قاره ایجاد می‎شود
بورد با بیان اینکه قصد داریم سازمانی مشابه سازمان کنترل فوران نفتخیز جنوب در شرکت نفت فلات قاره ایجاد کنیم گفت:‌ در سال های ۸۵،۸۶ که به عنوان رئیس حفاری در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب فعالیت می کردم یک سازمان قوی با امکانات ویژه به نام کنترل فوران در این شرکت ایجاد کردیم که از استخوان بندی خوبی برخوردار است.
وی با بیان اینکه اکثر افرادی که هم اکنون در حال عملیات هستند، افراد حاضر در تیم فوران چاه مارون ۱۰۴ بوده اند، گفت: می توان گفت این بهترین تیم حاضر در عملیات است که نهایتأ ۲ الی ۳ نفر دیگر می تواند به آنها اضافه شوند.
بورد با بیان اینکه هیچ عملیاتی بی عیب انجام نمی شود، گفت:‌ نباید با عنوان این مسائل در فضای عمومی بذر نا امیدی و نگرانی در دل مردم کاشت؛‌ با این حال عملیات از نظر من به بهترین شکل انجام می شود.
تصور زمان‎بندی برای مهار هیچ چاهی ممکن نیست
وی از عملیات top kill و حفر چاه امدادی به عنوان تنها راه حل های این عملیات یاد کرد و گفت: هر دو روش به صورت همزمان در حال انجام است اما با وجود ثابت بودن این عملیات ها نمی توان برنامه زمان بندی برای آن متصور بود.
بورد افزود:‌ نمی توان برای پروژه زمان تعیین کرد، چرا که یک پروژه معمولی نیست و کار آن بستگی به عوامل مختلف دارد؛ به عنوان مثال زمان آبرسانی، جاده سازی، برپا کردن تجهیزات حفاری امدادی و خارج کردن تجهیزات سرچاهی بستگی به موقعیت جغرافیایی دارد و قابل پیش بینی نیست.
وی در مورد زمان احتمالی مهار فوران گفت: با توجه به ۳۰ سال خدمتی که من در نفت داشته ام که ۱۰ سال آن در این حوزه بوده است و همچنین با توجه به امکانات لجستیک و پشتیبانی، هم اکنون همه چیز متمرکز شده است و به زودی با توجه به اخبار ارسالی به امید خدا چاه مهار می‎شود.

 

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi