نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13647 تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ساخت دستگاه تصفیه روغن ترانسفورماتور

دستگاه تصفیه روغن ترانسفورماتور به منظور جداسازی رطوبت و ذرات معلق از روغن در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) ساخته شد. به گزارش  اهواز نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، علی جمشیدی، مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) گفت: برای استفاده بیشتر و بهینه […]

دستگاه تصفیه روغن ترانسفورماتور به منظور جداسازی رطوبت و ذرات معلق از روغن در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) ساخته شد.

به گزارش  اهواز نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، علی جمشیدی، مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) گفت: برای استفاده بیشتر و بهینه در مصرف روغن ترانسفورماتورها به منظور حداکثر کردن استفاده از روغن‌ها، به دستگاهی برای جدا کردن ذرات معلق و رطوبت از روغن نیاز بود؛ ضمن این‌که این رویه زمان فرسودگی دستگاه‌ها را هم کاهش می‌دهد.

وی افزود: در گذشته به دلیل حساسیت دستگاه‌ها، روغن‌های موجود در بازار برای استفاده ترانس‌های برق پالایشگاه، پیش از مصرف، تصفیه و ذرات و رطوبت آنها کاملا گرفته می‌شود که به همین منظور هم از دستگاه‌های داخلی و امانتی مختلف تصفیه روغن با ظرفیت هزار لیتر در ساعت استفاده می‌شد.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) با بیان این‌که پس از چند بار استفاده از این دستگاه متوجه ایرادهایی در روند تصفیه آن شدیم، ادامه داد: مشکل‌هایی از جمله معیوب شدن ترانس‌ها و ایجاد خسارت برای سیستم سبب شد که متخصصان کارگاه برق با ابتکار عمل و با استفاده از امکانات داخلی پالایشگاه، یک دستگاه تصفیه روغن با کیفیت بالا و توانائی کارکرد مناسب بسازند.

جمشیدی اظهار کرد: اکنون با وجود این دستگاه روغن‌های کل ترانسفورماتورها در شرکت تصفیه می شود و همچنین برای تصفیه روغن دیگر موسسه‌های همجوار نیز از آن استفاده خواهد شد.

به گفته وی، این دستگاه، روغن را غیر مستقیم گرم و از تغییر رنگ و سوختگی آن که پیش‌تر ایجاد می‌شد جلوگیری می کند؛ همچنین روغن را به وسیله پمپی که دارای دور متغیر است (کم و زیاد شدن سرعت پمپ و گردش روغن) پمپاژ می‌کند.

وی یادآوری کرد: دستگاه یادشده توانایی تصفیه ۴۰۰ لیتر روغن در ساعت را داراست و از فیلترهای کاغذی که قابلیت جدا سازی ذرات تا نیم میکرون را دارد، استفاده شده است.

 

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi