نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13634 تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۸:۵۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیش‌بینی رشد ۳۰ درصدی تولید اتان در مجتمع گاز پارس جنوبی

مجتمع گاز پارس جنوبی سال گذشته نزدیک به ۶۴ درصد گاز مورد نیاز کشور را تولید کرده که این میزان در سال جاری، به حدود ۷۰ درصد رسیده است. به گزارش اهواز نو به نقل از شرکت ملی گاز، مسعود حسنی، مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: یکی از اصلی‌ترین وظایف این مجتمع، تولید […]

مجتمع گاز پارس جنوبی سال گذشته نزدیک به ۶۴ درصد گاز مورد نیاز کشور را تولید کرده که این میزان در سال جاری، به حدود ۷۰ درصد رسیده است.

به گزارش اهواز نو به نقل از شرکت ملی گاز، مسعود حسنی، مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: یکی از اصلی‌ترین وظایف این مجتمع، تولید محصولات با ارزش افزوده از گاز طبیعی است که در سال‌های اخیر تولید این محصولات در پارس جنوبی افزایش داشته است.

به گفته حسنی، پیش‌بینی می‌شود، تولید اتان در سال جاری به‌ عنوان یکی از راهبردی‌ترین محصولات پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی، نسبت به سال ۹۵، نزدیک به ۳۰ درصد رشد داشته باشد.

وی تصریح کرد: این میزان رشد برای سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۵ نیز نزدیک به ۳۷ درصد پیش‌بینی می‌شود که تحولی عظیم در صنعت پتروشیمی ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: میزان اتان تولیدی در سال ۹۵ بیش از ۲ میلیون و ۳۱۵ هزار تن بوده که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری این میزان به حدود ۳ میلیون و ۳۰ هزار تن افزایش یابد.

حسنی در ادامه با اشاره به اینکه این افزایش تولید با توجه به توسعه فازهای پارس جنوبی صورت گرفته، توضیح داد: راه‌‌اندازی فازهای جدید در پارس جنوبی دلیل اصلی این افزایش تولید است اما این را نیز نباید فراموش کرد که با فعالیت‌های صورت گرفته در تعمیرات اساسی پالایشگاه و بهبود وضعیت و کیفیت تولید نیز، درصدی بر تولید اتان مجتمع افزوده شده است.

به گفته وی، میزان اتان تولیدشده در پارس جنوبی در سال ۹۰ بیش از یک میلیون و ۱۲۰ هزار تن بوده که پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال ۹۷ به ۳ میلیون و ۳۱۶ هزار تن برسد. این آمار نشان می‌دهد در طول کمتر از ۷ سال، تولید اتان در پارس جنوبی ۳ برابر شده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi