نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13623 تاریخ انتشار: ۱۹ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رد حضور شركت هاي روس در كردستان عراق

وزارت نفت عراق اعلام کرد که دولت این کشور درباره حضور شرکت‌های روس در اقلیم کردستان مذاکره‌ای با مسئولان روسیه نداشته است. به گزارش  اهواز نو ، وزارت نفت عراق اعلام کرد الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، در سفر خود به بغداد و در دیدار با مسئولان عراقی، درباره حضور شرکت‌های روس در اقلیم کردستان […]

وزارت نفت عراق اعلام کرد که دولت این کشور درباره حضور شرکت‌های روس در اقلیم کردستان مذاکره‌ای با مسئولان روسیه نداشته است.

به گزارش  اهواز نو ، وزارت نفت عراق اعلام کرد الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، در سفر خود به بغداد و در دیدار با مسئولان عراقی، درباره حضور شرکت‌های روس در اقلیم کردستان عراق مذاکره‌ای نداشته است.

در بیانیه این نهاد آمده: اگرچه وزارت نفت عراق از سرمایه‌گذاری و فعالیت همه شرکت‌های خارجی در عراق حمایت می‌کند، اما این وزارتخانه همچنین تأکید می‌کند که نفت یک منبع حاکمیتی است، بنابراین همه قراردادها باید با دولت مرکزی عراق و وزارت نفت امضا شوند.

وزارت نفت عراق تأکید کرد: هر اقدام مغایر با مسئله یاد شده، به این معناست که این شرکت‌ها مسئول همه پیامدها، مسئولیت‌های حقوقی و مالی و خسارت‌های ناشی از آن خواهند بود.

نواک پیش از این در حساب خود در رسانه‌های مجازی اعلام کرده بود که دولت عراق اعتراضی در زمینه فعالیت شرکت‌های روس در پروژه‌های نفتی اقلیم کردستان عراق نداشته است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi