نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13612 تاریخ انتشار: ۱۹ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جمع آوري گازهاي مازاد پتروشيمي ماهشهر

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران با اشاره به برنامه برای جمع آوری گازهای مازاد دی اکسید کربن پتروشیمی رازی در منطقه ماهشهر، اعلام کرد:به زودی با نصب و راه اندازی یک کمپرسور جدید گازهای مازاد جمع آوری و برای تولید محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. به گزارش اهواز نو به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، […]

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران با اشاره به برنامه برای جمع آوری گازهای مازاد دی اکسید کربن پتروشیمی رازی در منطقه ماهشهر، اعلام کرد:به زودی با نصب و راه اندازی یک کمپرسور جدید گازهای مازاد جمع آوری و برای تولید محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش اهواز نو به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهمن بهزادی با اشاره به برنامه‌ریزی برای بازیافت بخشی از دی اکسید کربن موجود در مجتمع های پتروشیمی مستقر در ماهشهر، گفت: یکی از طرح های در حال اجرا استفاده از ظرفیت مازاد دی اکسید کربن پتروشیمی رازی است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران تصریح کرد: قصد داریم با خرید، نصب و راه اندازی یک دستگاه کمپرسوری، گاز مازاد دی اکسید کربن مازاد پتروشیمی رازی را مصرف کنیم.

وی همچنین درباره مهمترین اقدام‌هایی که به منظور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انجام شده است، اظهارکرد: هم اکنون بخش زیادی از طراحی و ساخت قطعات پتروشیمی فن‌آوران در داخل کشور انجام شده و حتی در باره کاتالیست ریفورمر، ۴۰ تا ۴۲ مورد تیوب‌های واحدها با کاتالیست ایرانی جایگزین شده است.

وی با تاکید بر این‌که هم‌اکنون بخش عمده ای از کاتالیست‌های مصرفی در پتروشیمی فن‌آوران که پیش‌تر خارجی بوده با نمونه مشابه داخلی جایگزین شده است، تاکید کرد: در شرایط کنونی تنها کاتالیستی که از شرکت هالدو تاپسو می‌خریم کاتالیست سنتز بوده که امیدواریم آن را هم بومی سازی کنیم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران یادآور شد: ظرفیت طرح MTO پتروشیمی فن‌آوران حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن تولید محصولاتی همچون متانول و سپس تکمیل زنجیره‌های ارزش آن با تولید اتیلن و پلی پروپیلن است.

مجتمع پتروشیمی فن آوران ظرفیت تولید سالانه حدود یک میلیون تن متانول، ۱۴۰ هزار تن منو اکسید کربن و ۱۵۰ هزار تن اسید استیک دارد که در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی احداث شده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi