نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13407 تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مقام و مسئولیتها فرصت تکامل و خدمت است

نگاه و نگرش به مقام و مسئولیت ها باید در راستای کسب تجربه شخصی و ارتقا دانش و توانایی و در راس آن استفاده از داشته ها در جهت خدمت به منافع سازمان و افزایش بهره وری اقتصاد کشور باشد. مهندس رامین حاتمی در مراسم معارفه و تکریم مدیران تولید و امور مالی و رییس […]

نگاه و نگرش به مقام و مسئولیت ها باید در راستای کسب تجربه شخصی و ارتقا دانش و توانایی و در راس آن استفاده از داشته ها در جهت خدمت به منافع سازمان و افزایش بهره وری اقتصاد کشور باشد.

مهندس رامین حاتمی در مراسم معارفه و تکریم مدیران تولید و امور مالی و رییس حسابرسی داخلی این شرکت با اشاره به اهمیت گردش نخبه ها و فرصت حضور نیروهای تازه نفس و مجرب به یک مجموعه سازمان آن را نماد پویایی و چالاکی یک سازمان برشمرد که با ضعف و نقصان فاصله زیادی دارد.

مهندس حاتمی در این رابطه تصریح کرد : سازمانهایی به موفقیت و بهره دهی بالایی می رسند که خود را با فرایندها و تجارب جهانی همسو نموده و از نیروهای خلاق و تیمهای پیشرو برخوردار باشند و دارای برنامه ریزی سازمانی و تقسیم قدرت تصمیم گیری واجرا در تمام سطوح سازمان باشند . همچنین بازبینی و به روز رسانی مداوم سیاستها و برنامه ریزیها باعث پویایی و قابلیت اجرایی این سیاستهای خواهد شد.

وی با تبریک آغاز ولایت حضرت مهدی (عج) و هفته بسیج ، تقارن این دو رویداد فرخنده را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد که فرهنگ امید ، انتظار و کار بی وقفه و جهادی در راستای رضایت خالق و خدمت به خلق به عنوان یک الگوی شایسته در سازمانها نهادینه شود.

مهندس حاتمی در توصیف کوتاهی از خصوصیات اخلاقی و سابقه کاری مهندس غلامرضا نصیرایی به عنوان مدیر تولید خاطرنشان کرد : مهندس نصیرایی دارای ۲۹ سال فعالیت در بخشهای مختلف سازمانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بوده است . ایشان فردی خوشنام ، دارای حسن خلق و متخصص است . حضور وی در مجموعه تیم مدیریتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران باعث تکامل و بهبود فرایند کارها خواهد شد.

به گزارش اهوازنو ، مهندس حاتمی با تقدیر از تلاشهای مهندس ترنج زرد مدیر سابق تولید این شرکت اظهار داشت : مهندس ترنج زرد همزمان با مدیریت تولید ، سرپرست مدیریت تدارکات و عملیات  کالا را دارا بود . که با تلاش و پشتکار هر دو مسئولیت را به نحو احسن انجام می داد ولی ادامه این وضعیت برای ایشان سخت بود و تمرکز اصلی وی بر مدیریت تدارکات و عملیات کالا معطوف خواهد شد.

مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بر ضرورت استفاده از نگاه فرایندی و سیستمی و همگامی با تحولات جهانی در استفاده از منابع مالی برای اجرای طرحها و پروژه ها اشاره کرد و در این زمینه افزود : نیاز دولت ها به انواع مختلف انرژی به ویژه منابع نفت و گاز برای رسیدن به اهداف توسعه ای و ایجاد نوعی برتری اقتصادی ، سیاسی و …  موجب شده که مسائل حول موضوع انرژی، محور بسیاری از تعاملات و نیز منازعات بین‌المللی در یک قرن اخیر باشد. چشم انداز آینده اقتصاد جهان ، نشانگر افزایش قابل توجه تقاضای انرژی و نقش مسلط نفت و گاز درمجموعه آن است.در ذیل این نگاه توسعه ای است که اهمیت تامین منابع مالی داخلی و خارجی و تخصیص بهینه آنها برای اجرای طرحها و پروژه ها یک ضرورت تام به حساب می آید. بر این منوال انتخاب آقای عباس میرزایی به عنوان مدیر امور مالی که در بخشهای مختلف امور مالی صنعت نفت دارای تجارب ذیقیمت است و در سطح جهانی نیز از شناخت جامعی از فعالیت مالی شرکتهای بین المللی فعال در عرصه نفت و گاز برخوردار است  ،  نوید پویایی و انتقال آن به مجموعه مدیریت خود را می دهد.

بر اساس این گزارش : مهندس حاتمی در تبیین توانمندی های مدیر سابق و جدید  امور مالی شرکت تصریح کرد : آقای عباس شکاری مدیر سابق امور مالی از مدیران با اخلاص ، صادق و پاک دست است و طی مدت تصدی این مسئولیت تمام تلاش خود را برای بهبود فرایندهای مالی و شفافیت سازمانی به کار گرفت که جای تقدیر و تشکر دارد. و با توجه به اهمیت حسابرسی داخلی و ایجاد تعامل و مراودات بیرونی ، از توانمندی ایشان در سمت رئیس امور حسابرسی داخلی استفاده خواهیم برد. همچنین آقای میرزایی مدیر امور مالی نیز با توجه به تحصیلات و تجارب کاری ، انتطار برون رفت از نگاه سنتی و حرکت به سوی ساختار و استانداردهای بین المللی داریم.

رعایت الزامات ایمنی ، ضامن تولید پایدار

برای دستیابی به تولید پایدار و صیانت از منابع مادی و حفظ جان نیروهای انسانی ، بایستی رعایت اصولHSE به صورت جدی در دستور کار قرارگرفته و تمهیدات لازم برای اجرای بی نقص آن به عمل آید.

مهندس سیف ا… خواجویان رئیس هیات مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این مراسم با اشاره به اهمیت ایمنی قبل از هر گونه فعالیت در صنعت پر مخاطره نفت و گاز رعایت و اجرای آنرا یادآور شد و در رابطه با یکی از بندهای حکم ابلاغی مدیر تولید تاکید کرد : وقتی می توان تولید صیانتی و ایمن داشته باشیم که قبل از آن تمام استانداردهای لازم برای این امر را رعایت کنیم و اهمیت این موضوع و ابلاغ آن بر کسی پوشیده نیست.

وی با اظهار خوشامدگویی به دو مدیر جدید تولید و امور مالی اظهار داشت : حضور این دو مدیر مجرب به معنای تکمیل تیم مدیریتی شرکت بوده و در این چرخه و در آینده نزدیک شاهد اجرای برنامه های ابلاغی و تسریع در انجام آنها خواهیم بود و از زحمات مدیران سابق نیز باید تقدیر و تشکر به عمل آوریم و برایشان در سمت های جدید در سازمان آرزوی موفقیت نماییم.

 

رئوس برنامه های مدیریت تولید ابلاغ شد

استمرار تولید صیانتی ، الزامات ایمنی و توجه ویژه به نیروی انسانی

مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ، مهمترین برنامه های آتی خود را بر محوریت توجه ویژه به نیروهای انسانی به عنوان رکن اساسی و سرمایه سازمان ، رعایت تمامی اصول HSE و استمرار تولید صیانتی برشمرد.

مهندس غلامرضا نصیرایی مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با تقدیر و تشکر از حسن اعتماد مهندس حاتمی به وی در انتصاب این جایگاه ، خاطرنشان کرد که با اجرای بندهای مصرحه در حکم انتصاب جوابگوی این اعتماد باشد و در این مسیر دست یاری به سوی مدیریتهای مختلف و همکاران خود در این مجموعه خواهد داد تا با همفکری درون سازمانی به اهداف مورد نظر دست یابیم.

بر اساس این گزارش : مهندس ترنج زرد مدیر سابق تولید در توضیح کوتاهی به تحقق بیش از ۱۰۰ درصد تولید نفت و گاز طی سه سال مدیریت خود اشاره کرد و افزود : طی سه سال گذشته ، توانستیم به تعهدات خود جامه عمل پوشیده و بیشتر از تولید تکلیفی نیز توان تولید داشته باشیم. این امر در سایه برنامه ریزی تعمیرات اساسی میسر شد که به عنوان یک کار بسیار مهم صورت گرفت. وی از مدیریت توامان تولید و سرپرستی مدیریت تدارکات و عملیات کالا به عنوان یک مسئولیت خطیر یاد کرد و اظهار داشت : انجام توامان این دو مسئولیت تمرکز و برنامه ریزی مطلوب را سلب می کرد و این خواسته را به مجموعه مدیریت شرکت ابلاغ داشتم و برای مدیر تولید آرزوی موفقیت دارم و تمرکز خود را بر برنامه های مدیریت تدارکات و عملیات کالا معطوف خواهم داشت.

 

الگو برداری و اجرای فرایند مدیریت مالی شرکتهای پیشرو و پشتیبانی از پروسه تولید

دو محور کاری مدیر امور مالی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

مدیر امور مالی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مهمترین برنامه های این مدیریت را استفاده از الگوهای مدیریت مالی شرکتهای پیشرو در صنعت نفت و گاز بین المللی برشمرد و لزوم تطبیق و نهادینه سازی آن در زمینه اجرایی ، انضباط مالی و پشتیبانی عملیاتی از طرحها و پروژه ها را حاصل این امر دانست .

آقای عباس میرزایی مدیر امور مالی از انتظارات به حق مدیریت شرکت در شناسایی نقاط ضعف مدیریت مالی و تغییر نگرش ها ، فرایندها و تسهیل سازی در راه بهبود مطلوب پشتیبانی طرحها یاد کرد و افزود : به نوبه خویش از حسن اعتماد مهندس حاتمی تقدیر به عمل می آورم . با توجه به جایگاه مجموعه مدیریت امور مالی به عنوان پشتیبان طرحها و پروژه ها ٬ نیازمند تعامل ، همکاری و همدلی مجموعه مدیریت ها هستیم . همچنین فرایند الگوبرداری موجب یادگیری و آموختن فعال را میسر می سازد و جایگاه شرکت را ارتقاء بخشیده و سازمان را به تغییر در جهت بهبود هدایت می نماید که تحقق این خواسته همکاری بخشهای مختلف سازمانها را می طلبد .

این گزارش می افزاید : آقای عباس شکاری مدیر سابق امور مالی شرکت و رئیس جدید حسابرسی داخلی نیز با اظهار موفقیت برای مدیریت جدید در تامین ایجاد نگاه فرایندی خاطرنشان کرد : امیدواریم بتوانیم با تصمیم مدیر عامل نتیجه بهتری نسبت به قبل حاصل شود. منابع مالی در صنعت نفت محدود است و اقتضا می کند از این منابع بهینه استفاده کنیم . در طی مدت ۱۰ ماه مسئولیت مدیریت مالی ، تعامل سازنده ای با مدیریت برنامه ریزی داشته ایم که بتوانیم تنش ها ی پرداخت پولی و مالی را کاهش دهیم و تخصیص منابع را بهینه کنیم و هزینه های اضافه برشرکت تحمیل نشود.

 

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi