نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13351 تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

گازرسانی بی‌وقفه و بدون مشکل به بخش خانگی با وجود افت دمای هوا

  مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: با وجود کاهش دمای هوا و آغاز بارش در سطح کشور، گازرسانی به بخش خانگی در شهرها و روستاها، بی وقفه و بدون اختلال ادامه دارد. سعید مومنی، درباره آخرین وضع گازرسانی در سطح کشور به خبرنگار شانا گفت: در روزهای اخیر شاهد کاهش دمای هوا و […]

 

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: با وجود کاهش دمای هوا و آغاز بارش در سطح کشور، گازرسانی به بخش خانگی در شهرها و روستاها، بی وقفه و بدون اختلال ادامه دارد.

سعید مومنی، درباره آخرین وضع گازرسانی در سطح کشور به خبرنگار شانا گفت: در روزهای اخیر شاهد کاهش دمای هوا و آغاز بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور بوده‌ایم، با این وجود گازرسانی به همه بخش‌ها بدون هیچ اختلالی ادامه دارد.

وی افزود: در مهرماه امسال، به طور میانگین روزانه ۱۷۵ میلیون مترمکعب گاز به بخش های خانگی (شهری و روستایی) تحویل داده شده و اکنون نیز در تامین و توزیع گاز به این بخش مشکلی وجود ندارد.

مومنی درباره گازرسانی به مناطق آسیب دیده غرب کشور توضیح داد: عملیات نشت‌یابی و بررسی ایمنی شبکه گازرسانی در همه مناطق زلزله زده غرب کشور به پایان رسیده و هموطنانی که در منازل خود ساکن شده‌اند از نعمت گاز و گرمایش برخوردارند اما ساختمان‌هایی که دچار تخریب فراوان شده و علمک آنها نیز آسیب دیده تا زمان بازسازی ساختمان و تعمیر علمک گازرسانی نخواهند شد زیرا قابلیت سکونت افراد و استفاده آنان از گاز وجود ندارد.

به گفته مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز، هم اکنون ۷۴ درصد از جمعیت خانوار روستایی ایران از نعمت گاز برخوردارند که این میزان تا پایان امسال و با تکمیل برخی طرح‌ها به ۷۷ درصد افزایش می‌یابد، همچنین تا پایان شهریور ماه، چهار میلیون و ۱۱۰ هزار خانوار از نعمت گاز برخوردار شدند که این میزان تا پایان امسال به ۴ میلیون و ۲۸۰ هزار خانوار می‌رسد.

مومنی با بیان اینکه اکنون ۲۴ هزار و ۴۰۰ روستای کشور گازرسانی شده‌اند و پنج هزار روستا نیز تا پایان سال به این تعداد اضافه می‌شود، درباره گازرسانی به مناطق شهری توضیح داد: در ایران یکهزار و ۲۵۴ شهر داریم که از این تعداد یکهزار و ۱۰۱ شهر گازرسانی شده‌اند، البته این آمار با تعداد مشترکان گاز برابر نیست زیرا ممکن است برخی افراد دارای چند اشتراک گاز باشند بر این اساس اکنون ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک شهری داریم.

وی تعداد خانوارهای شهری زیر پوشش گازرسانی را ۱۴ میلیون و ۶۸۳ هزار خانوار اعلام کرد و گفت: این تعداد برابر ۹۶ درصد است که تا پایان امسال به ۹۸ درصد افزایش می‌یابد، اکنون ۸۶ شهر در حال پایان طرح گازرسانی هستند که بخش زیادی از آنها در دهه فجر به بهره برداری می‌رسند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi