نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13347 تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نخستین بویلر پالایشگاه فاز ۱۳ راه اندازی شد

مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از تولید بخار از نخستین بویلر واحد ۱۲۱ پالایشگاه فاز ۱۳ توسط گروه مپنا خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اهواز نو” پیام معتمد با اعلام خبر تولید بخار از نخستین بویلر واحد ۱۲۱ پالایشگاه فاز ۱۳ افزود: با آغاز عملیات قلیاشویی بعد از ورود گاز سوخت […]

مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از تولید بخار از نخستین بویلر واحد ۱۲۱ پالایشگاه فاز ۱۳ توسط گروه مپنا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اهواز نو” پیام معتمد با اعلام خبر تولید بخار از نخستین بویلر واحد ۱۲۱ پالایشگاه فاز ۱۳ افزود: با آغاز عملیات قلیاشویی بعد از ورود گاز سوخت به پالایشگاه فاز ۱۳ و در سرویس قرار گرفتن فلرهای HP و MP، از بامداد روز گذشته (جمعه ۳ آذر) تولید بخار از واحد ۱۲۱ شروع شد.
معتمد به تمهیدات اندیشیده شده برای راه اندازی واحد ۱۲۱ اشاره کرد و گفت: با توجه به آمادگی کامل واحدهای یوتیلیتی جهت راه اندازی، آب خام و DM برای انجام مقدمات تولید بخار از منابع خارج از پالایشگاه تهیه و فرآیندهایی که احتیاج به دریافت آب داشتند قبل از ورود آب از آبگیر مشترک انجام شدند.
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ ضمن ابراز تشکر از زحمات همکاران فازهای ۲۴-۲۲ در آماده سازی آبگیر مشترک پیش بینی کرد با دریافت پیوسته آب از آبگیر که از امروز (جمعه ۳ آذر) آغاز شده، واحد ۱۲۷ جهت تولید آب خوراک بویلرها و واحدهای دیگر یوتیلیتی نیز هرچه سریعتر در مدار تولید قرار گیرند.
به گفته این مقام مسئول در حال حاضر واحدهای تولید هوا، ازت، توزیع آب، توزیع گاز سوخت، فلر، شبکه آب آتش نشانی و تولید بخار در مدار تولید قرار گرفته اند و براساس برنامه ریزی های انجام شده پالایشگاه فاز ۱۳ تا قبل از پایان سال جاری با راه اندازی یک ردیف گازی با گاز ترش فازهای ۸-۷-۶، به تولید اولیه خواهد رسید.
طرح توسعه فاز ۱۳ جهت برداشت ۵۶ میلیون متر مکعب در روز گاز ترش از میدان مشترک و استحصال روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز متان، ۲۹۰۰ تن گاز مایع LPG)، ۲۷۵۰تن اتان)، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد از سوی کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های پتروپایدار ایرانیان، مپنا و صدرا در دست اجرا است.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi