نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13050 تاریخ انتشار: ۲۱ / ۰۸ / ۱۳۹۶ - ۹:۱۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: لزوم توجه جدی به جذب سرمایه خارجی برای پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر این‌که وابستگی به درآمدهای نفتی کاهش یافته است، گفت: باید به موضوع جذب سرمایه خارجی برای توسعه کشور، به طور جدی توجه و زمینه برای تسهیل آن فراهم شود. به گزارش پايگاه خبري اهوازنو، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، روز (شنبه، ۲۰ آبان‌ماه) در جلسه […]

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر این‌که وابستگی به درآمدهای نفتی کاهش یافته است، گفت: باید به موضوع جذب سرمایه خارجی برای توسعه کشور، به طور جدی توجه و زمینه برای تسهیل آن فراهم شود.

به گزارش پايگاه خبري اهوازنو، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، روز (شنبه، ۲۰ آبان‌ماه) در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان که در رشت برگزار شد، گفت: در سال ۹۲ از نظر منابع در موقعیتی بودیم که باید آن را تغییر می‌دادیم، کاهش ۲ و نیم میلیون بشکه نفت به یک میلیون و سرانجام به ۳۰۰ هزار بشکه، هدف دشمنان بود که اجازه ندادیم چنین اتفاقی رخ دهد.

وی افزود: با تغییر روند صورت گرفته، می‌توانیم اعلام کنیم که ایران امروز بیش از  ۲ و نیم میلیون بشکه نفت در روز صادر می‌کند، اما به دلیل کاهش قیمت نفت ، رقم درآمدی ما از نفت به نیمی از عددی رسید که در سال ۹۲ داشتیم.

نوبخت با بیان این‌که در سال ۹۲ قیمت هر بشکه نفت حدود ۱۰۴ دلار در بازارهای جهانی به فروش می‌رفت، تصریح کرد: میانگین آنچه که طی ۶ ماه نخست امسال بدست آمده، بین ۴۶ تا ۴۸ دلار و کمتر از نصف قیمت هر بشکه نفت در چهار سال گذشته بوده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این‌که باید وابستگی به درآمدهای نفتی را قطع کنیم، عنوان کرد: مالیات‌ها نیز تا حدودی ظرفیت افزایش دارد و سهم مالیات‌ها را از ۳۳ درصد، به ۳۶ درصد رسانده‌ایم، تلاش کردیم کاهش منابع مالی را از سمت مالیات تا حدودی جبران کنیم.

وی گفت: برای این‌که کارها متوقف نشود، در کنار منابع نفت و مالیات، استفاده از اوراق مالی را با تصویب مجلس شورای اسلامی به عنوان راهکار دیگری برگزیدیم و طی سال گذشته، حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان از بدهی به پیمانکاران، با این اوراق تسویه شده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi