نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13012 تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۸ / ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سه پایه مشعل سکوی موقعیت C فاز ۱۳ پارس جنوبی نصب شد

پس از عملیات بارگیری، مهاربندی و حمل موفقیت آمیز جکت مشعل سکوی ۱۳C پارس جنوبی از یارد صدرا، این جکت روز (پنج شنبه ۱۸ آبان ماه) در موقعیت مخزن فاز ۱۳ قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبري اهوازنو، عملیات شمع کوبی و نصب کامل عرشه سه پایه مذکور با توجه به شرایط آب وهوایی تا […]


پس از عملیات بارگیری، مهاربندی و حمل موفقیت آمیز جکت مشعل سکوی ۱۳C پارس جنوبی از یارد صدرا، این جکت روز (پنج شنبه ۱۸ آبان ماه) در موقعیت مخزن فاز ۱۳ قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبري اهوازنو، عملیات شمع کوبی و نصب کامل عرشه سه پایه مذکور با توجه به شرایط آب وهوایی تا دوهفته دیگر به پایان می رسد.

سه پایه مشعل موقعیت C به وزن ۴۴۶ تن و ارتفاع ۶۹ متر سیزدهم آبان ماه، به وسیله جرثقیل دریایی HL-۵۰۰۰ بر بارج آرتمیس بارگیری و عازم موقعیت مخزنی این فاز در خلیج فارس شده بود.

پیام معتمد مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی پیش از این با اشاره به تسریع در توسعه بخش فراساحل این طرح، تولید گاز از موقعیتهای B و D را اولویت این طرح عنوان کرده بود.

نصب جکت مشعل موقعیت D نیز هفته گذشته در موقعیت سکوی۱۳D  به پایان رسید.

طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی جهت استحصال ۵۶ میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان مشترک و تولید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز متان، ۲۹۰۰ تن گاز مایع، ۲۷۵۰ تن اتان، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد طراحی شده است. این پروژه توسط کنسرسیومی متشکل از شرکتهای پتروپایدار ایرانیان، مپنا و صدرا در دست اجرا است .

ارسال دیدگاه

logo-samandehi