نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12914 تاریخ انتشار: ۱۵ / ۰۸ / ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره: تامین نیمی از تجهیزات دریایی صنعت نفت از سوی شرکت‎های داخلی/ مذاکرات اسفندیار تا پایان سال به نتیجه می‎رسد 

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره ایران از توانایی بالای شرکت های ایرانی در تامین تجهیزات بالادستی صنعت نفت خبر داد و گفت: امکان تامین حدود ۵۰ درصد از نیازمندی های صنعت نفت در بخش دریایی از سوی شرکت های داخلی وجود دارد. به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو” در نمایشگاه نفت خوزستان، حمید بورد در […]


مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره ایران از توانایی بالای شرکت های ایرانی در تامین تجهیزات بالادستی صنعت نفت خبر داد و گفت: امکان تامین حدود ۵۰ درصد از نیازمندی های صنعت نفت در بخش دریایی از سوی شرکت های داخلی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو” در نمایشگاه نفت خوزستان، حمید بورد در نشست خبری که ظهر (یکشنبه ۱۴ آبان ماه) در محل  نمایشگاه های بین المللی اهواز برگزار شد، گفت: شرکت های داخلی ظرفیت خوبی در تامین کالاهای بالا دستی صنعت نفت دارند، به طوری که ۷۰ درصد از تجهیزات مورد نیاز این بخش از سوی شرکت های داخلی تامین می شود.

وی با اشاره حضور موثر ۲۶۰ شرکت داخلی در نهمین نمایشگاه تجهیزات صنعت نفت در اهواز گفت: رشد شرکت های داخلی در بخش تامین کالا و تجهیزات صنعت نفت بسیار مطلوب است، به طوری که در حال حاضر این شرکت‌ها توانایی تامین ۷۰ درصد از تجهیزات مورد نیاز بخش بالادستی را دارند که سهم بخش دریایی نیز حدود ۵۰ درصد ارزیابی می شود.

وی با تاکید بر لزوم تقویت بخش مهندسی شرکت های داخلی گفت: برای رقابت با کالاهای مشابه خارجی باید ساخت داخل بر مبنای کیفیت حداکثری انجام شود.

بورد با اعلام اینکه ساخت کامل سکوهای دریایی صنعت نفت به دست توانگران داخلی انجام می شود، گفت: اهتمام شرکت نفت فلات قاره ایران به حمایت از بخش داخلی که از سال گذشته روند شتابانی به خود گرفته است باعث شده تامین بیش از نیمی از تجهیزات مورد نیاز این صنعت از سوی شرکت های داخلی انجام شود.

پرونده مذاکرات اسفندیار تا پایان سال بسته می‎شود

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص تعیین تکلیف میدان اسفندیار نیز گفت: مذاکرات اولیه توسعه این میدان از سوی شرکت ملی نفت و با یک شرکت نروژی انجام شده است که در ادامه شرکت نفت فلات قاره ایران عهده دار انجام مذاکرات آتی شد.

وی ادامه داد: هم اکنون مذاکرات با شرکت های مپنا و گروه انرژی دانا در حال انجام است و در عین حال مذاکراتی نیز با برخی از شرکت های ژاپنی و کره ای صورت گرفته است.

این مقام مسئول افزود: توسعه میدان اسفندیار فرآیند پیچیده ای نیست و تنها بحث مالی در توسعه این میدان وجود دارد که البته پیش بینی می شود تا پایان سال به نتیجه برسد.

بورد در ادامه در خصوص بهره برداری از لایه نفتی پارس جنوبی نیز گفت: بهره برداری از لایه نفتی پارس جنوبی از اول مهرماه به شرکت نفت فلات قاره ایران سپرده شده است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi