نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12894 تاریخ انتشار: ۱۰ / ۰۸ / ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

همکاری شرکت ملی نفتکش ایران با شرکت‎های‎ دانش‎بنیان

  سوخت مصرفی ناوگان نفتکش ایران کاهش می‎یابد مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از همکاری این شرکت با شرکت‎های دانش‎بنیان داخلی به منظور مطالعه و پیاده‎سازی روش‎های کاهش مصرف سوخت کشتی‌ها خبر داد. به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو” به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفتکش، سیروس کیان ارثی به افزایش و تداوم همکاری شرکت […]

 


سوخت مصرفی ناوگان نفتکش ایران کاهش می‎یابد

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از همکاری این شرکت با شرکت‎های دانش‎بنیان داخلی به منظور مطالعه و پیاده‎سازی روش‎های کاهش مصرف سوخت کشتی‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو” به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفتکش، سیروس کیان ارثی به افزایش و تداوم همکاری شرکت ملی نفتکش  با شرکت‎های داخلی اشاره کرد و گفت: این شرکت برای اجرای قوانین بین‎المللی و استفاده از توان مطالعاتی و تحقیقاتی بخش‎های داخلی چندی پیش قراردادی را با هدف کاهش سولفور سوخت کشتی‏‎ها با پژوهشگاه صنعت نفت امضا کرد.

وی اضافه کرد: افزون براین همکاری با شرکت‎های دانش بنیان داخلی را به منظور بررسی روش‎های کاهش مصرف سوخت کشتی‌های ناوگان آغاز کرده ایم که امیدواریم نتایج خوبی را در این حوزه و  همچنین در بحث صرفه جویی ارزی به همراه داشته باشد.

به گفته کیان ارثی، هم اکنون سوخت مصرفی کشتی‎ها ۴۰ تا ۶۰ درصد هزینه کشتیرانی‌ها را تشکیل می‎دهد.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش به اقدام دیگر این شرکت در استفاده از توان صنایع داخلی و برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: تفاهم‌نامه‎ای  را نیز با سازمان گسترش و نوسازی صنایع و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به منظور تشکیل شرکت مشترک امضا کرده‎ایم که در حوزه ساخت کشتی‎های بزرگ و اقیانوس پیما در کشور و توانمند سازی صنایع داخلی ثمربخش خواهد بود.

وی همچنین به حمایت شرکت ملی نفتکش‎ایران در حمایت از پایان نامه‎ها و تحقیقات دانشجویی اشاره کرد و افزود: این شرکت برای گسترش پژوهش‌های دریایی، حمایت از پایان‎نامه‌های دانشجویی را اجرایی کرده است.

کیان ارثی سپس خواستار توجه ویژه مسئولان آموزشی کشور به‌ویژه آموزش و پرورش به مباحث دریایی شد و ادامه داد : امیدواریم وزارت آموزش و پرورش در راستای همکاری خود با ارگان‎های دریایی، اهتمام ویژه ای را نسبت به فرهنگ سازی دریایی و گنجاندن مباحث و راهبردهای دریایی کشور در کتب درسی دانش آموزان داشته باشد.

وی سپس به وضع ناوگان شرکت ملی نفتکش اشاره کرد و گفت: شرکت ملی نفتکش با در اختیار داشتن ناوگانی به ظرفیت ۱۵ میلیون تن بزرگترین ناوگان نفتکش جهان به شمار می‎رود.

کیان ارثی گفت: این شرکت در دوران دفاع مقدس و  تحریم‌ها توانست به پشتوانه نیروی انسانی ماهر و  متخصص خود از توقف صادرات نفت خام کشور جلوگیری کند و حتی با حمل محموله‎های وارداتی بنزین موردنیاز کشور مانع از توقف شریان خودرویی کشور شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi