نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12890 تاریخ انتشار: ۱۰ / ۰۸ / ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پشتیبانی کامل HSE از عملیات اطفای حریق چاه ۱۴۷ رگ سفید

  سرپرست مدیریت HSE و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت ایران که از روز دوم حادثه در محل حادثه دکل حفاری حاضر بود در تشریح عملیات اطفای حریق گفت: تیم های عملیاتی در منطقه حضور دارند و در صورت نیاز تیم های پشتیبان به محل حادثه اعزام می شوند. به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، مانی […]

 

سرپرست مدیریت HSE و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت ایران که از روز دوم حادثه در محل حادثه دکل حفاری حاضر بود در تشریح عملیات اطفای حریق گفت: تیم های عملیاتی در منطقه حضور دارند و در صورت نیاز تیم های پشتیبان به محل حادثه اعزام می شوند.

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، مانی عبداله زاده  با ابراز تاسف از این حادثه، ضمن تسلیت به خانواده های داغدار دو تن از کارکنان شرکت ملی حفاری، بیان کرد: بعد از حادثه دو شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری با تشکیل کمیته بحران و کارگروه های فنی و تخصصی در سطح مدیران عامل و مدیران ارشد ضمن بررسی وضعیت موجود با مشخص کردن فرمانده صحنه در حال سازماندهی، تجهیز و ارسال ماشین آلات و تجهیزات برای عملیات تسطیح محوطه، جاده سازی، پاک سازی، ساخت استخر و انتقال آب، کنترل فوران و اطفای حریق چاه هستند.

این مقام مسئول افزود: ماشین آلات آتش نشانی و تانکر های آب و تجهیزات و ادوات آتش نشانی از ۶ ایستگاه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دو خودروی مدیریت بحران به منظور ارتقای تجهیزات ارتباطی مختلف از دو شرکت ملی حفاری و مناطق نفتخیز جنوب به منطقه اعزام شدند. همچنین سه تیم پزشکی و اورژانس در منطقه حضور دارند. و اورژانس هوایی در فرودگاه گچساران نیز به منظور پشتیبانی هوایی مستقر شده است.

وی گفت: اولویت فعلی مطابق دستور معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید، کنترل و خاموش کردن حریق و فوران چاه است که توسط تیم های فنی و تخصصی انجام می شود ؛ پس از آن بررسی و تجزیه و تحلیل علل حادثه جهت پیشگیری از حوادث مشابه در دستور کار قرار دارد.

عبداله زاده افزود: جهت حصول اطمینان از پشتیبانی کامل به منظور عملیات کولینگ، این آمادگی در تمامی شرکت های عملیاتی شرکت ملی نفت ایران به منظور ارسال تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی و نیروی انسانی به منطقه در صورت نیاز وجود دارد و هماهنگی های لازم انجام شده است است و ادارات HSE دو شرکت مذکور نیز در آماده باش کامل هستند.

وی اعلام کرد: شرکت ملی حفاری، طی این حادثه در حال اعزام و استقرار کامل اکیپ های ماشین آلات سنگین حفاری (جین پل) پمپ تراک های آب و تجهیزات مربوطه جهت پاکسازی ضایعات، ساخت جاده، استقرار و آب رسانی، خاکبرداری و کشیدن خطوط لوله و …. است.

سرپرست مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران به همراه تیمی متشکل از رئیس HSE شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، رئیس بحران و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت ایران و کارشناسان مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران جهت بررسی وضعیت موجود در منطقه حضور دارند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi