نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 12877 تاریخ انتشار: ۱۳ / ۰۸ / ۱۳۹۶ - ۸:۰۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جکت سکوی F-۱۸ میدان مشترک فروزان نصب شد

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از نصب موفقیت‌آمیز جکت سکوی F-۱۸ میدان مشترک فروزان خبر داد و گفت: پس از تکمیل حفاری و بهره‌برداری از سکوی F۱۸، تولید میدان فروزان ۶ تا ۷ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.  به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، حمید بورد افزود: با نصب این جکت، مقدمات نصب و استقرار […]


مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از نصب موفقیت‌آمیز جکت سکوی F-۱۸ میدان مشترک فروزان خبر داد و گفت: پس از تکمیل حفاری و بهره‌برداری از سکوی F۱۸، تولید میدان فروزان ۶ تا ۷ هزار بشکه افزایش خواهد یافت. 

به گزارش پایگاه خبری “اهوازنو”، حمید بورد افزود: با نصب این جکت، مقدمات نصب و استقرار عرشه سکوی F-۱۸ میدان فروزان و به دنبال آن حفاری چاه‌های جدید و افزایش تولید از این میدان مشترک فراهم شده است؛ به طوری که متناسب با مطالعات به عمل آمده، پس از تکمیل حفاری و بهره‌برداری از سکوی F۱۸، تولید میدان فروزان افزایش می‌یابد.

وی افزود: پس از بارگیری جکت، پایل‌ها و سایر متعلقات به وزن مجموع۱۹۵۰ تن از یارد شرکت IGC در جزیره قشم، عملیات حمل دریایی توسط ناوگان شرکت صدف از روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه آغاز و جکت در روز جمعه ۵ آبان‌ماه با موفقیت در میدان فروزان نصب شد و در حال حاضر عملیات شمع‌کوبی در حال انجام است.

به گفته بورد پیش‌بینی می‌شود عملیات شمع‌کوبی این جکت تا روز ۲۰ آبان‌ماه جاری به پایان برسد و پس از نصب لوله‌های هادی حفاری، مقدمات نصب عرشه سکو و حفاری چاه‌ها فراهم شود.

وی افزود: عملیات طراحی، تامین کالا، ساخت و نصب سکوی F-۱۸ فروزان شامل جکت، عرشه، سه خط لوله زیردریایی و دو رشته کابل زیردریایی، با رعایت کامل استانداردهای جهانی و در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط پیمانکاران مطرح ایرانی در مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت نفت فلات قاره ایران انجام شده است.

بنابراین گزارش، میدان فروزان، میدانی مشترک میان ایران و عربستان است که در ۱۰۰ کیلومتری جنوب غربی جزیره خارگ قرار دارد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi